Economische activiteit eurozone iets minder sterk in augustus
LONDEN (ANP) - De bedrijvigheid in de dienstensector en industrie van de eurozone is in augustus iets minder sterk gegroeid dan een maand eerder. Wel blijft de economische activiteit op een zeer hoog niveau door het sterke herstel van de coronacrisis, zo maakte marktonderzoeker Markit bekend op basis van definitieve cijfers.
De iets zwakkere groei heeft onder meer te maken met de industrie die kampt met een gebrek aan onderdelen, waardoor de productie wordt geremd. Maar ook in de dienstensector, met bijvoorbeeld horeca, detailhandel en toerisme, lag de groei iets lager dan in juli, nu het inhaaleffect van de versoepeling van de coronamaatregelen wat afzwakte. Ook speelt de opmars van de Delta-variant van het coronavirus een rol, omdat ondernemers daardoor iets voorzichtiger zijn geworden.
De samengestelde inkoopmanagersindex van Markit, met daarin diensten en industrie, kwam voor augustus uit op een definitieve stand van 59. In juli lag die met een stand van 60,2 op het hoogste niveau in vijftien jaar.
"De economie zal in het derde kwartaal waarschijnlijk opnieuw sterk groeien op kwartaalbasis en we liggen zeker op koers voor een herstel van de economie van de eurozone naar een niveau van voor de pandemie aan het einde van dit jaar, of zelfs eerder", aldus een econoom van Markit in een toelichting op het cijfer.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Zalando sluit eind september zijn logistieke centrum in het Duitse Erfurt. Daardoor staan 2700 banen op de tocht. De modewebwinkel zegt bezig te zijn met een herstructurering van het logistieke netwerk, na de overname van de Duitse webshop About You.
38 minuten geledenWEEZE (ANP) - Ruim 2,2 miljoen passagiers maakten vorig jaar gebruik van de Duitse luchthaven Airport Weeze, 14 procent meer dan in 2024. Het vliegveld, populair bij Nederlanders door de ligging net over de grens bij Venray, verwacht dit jaar opnieuw een stijging van het aantal passagiers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft tijdelijk schotten geplaatst in Terminal 2, de terminal die vanochtend met een stroomonderbreking kampte. De schotten moeten ervoor zorgen dat de reizigers die vanochtend tijdelijk niet konden inchecken, dat nu met voorrang kunnen doen, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring op Schiphol is verholpen, melden Schiphol en KLM. Sinds donderdag 08.00 uur kampte de luchthaven met een stroomonderbreking in Terminal 2.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad behoorde donderdag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. Zakenbank Jefferies kwam met een negatief rapport over de uitzendsector, waarin Randstad van de kooplijst naar de verkooplijst werd verplaatst. Ook het koersdoel voor het aandeel ging flink omlaag. De beleggingsadviezen voor branchegenoten Adecco en Hays werden ook verlaagd naar verkopen. Randstad zakte 4 procent. Adecco en Hays verloren 6 en 5 procent.
3 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - Triodos Bank gaat de komende drie jaar 250 tot 270 banen schrappen om de kosten te drukken. Hiermee wil de bank de jaarlijkse kosten met 25 tot 30 miljoen euro verlagen tegen eind 2028.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft te maken met een stroomstoring. Volgens een woordvoerster wordt momenteel onderzocht wat de impact van de storing op het vliegverkeer is. Ze kon niet meer informatie geven.
4 uur geleden