Economisch vertrouwen Italië gekelderd door coronacrisis
ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Italiaanse bedrijven en consumenten in de economie heeft in maart een zware klap gekregen door de coronacrisis en de maatregelen om de virusuitbraak tegen te gaan. Dat meldde het Italiaanse statistiekbureau.
De index voor het economisch vertrouwen in Italië ging naar 81,7 van 97,8 in februari. Volgens het statistiekbureau is daarmee sprake van een "crash". In alle bedrijfssectoren (industrie, bouw, detailhandel en diensten) was sprake van een forse daling van het vertrouwen. Ook bij Italiaanse consumenten stond het vertrouwen zwaar onder druk.
Italië is buitengewoon hard geraakt door de uitbraak met zeer veel doden en besmettingen. De Italiaanse economie, de op twee na grootste van de eurozone, zal dit jaar naar verwachting in een stevige recessie belanden door de crisis. Het ministerie van Financiën zou rekenen op een krimp van meer dan 3 procent.
De Italiaanse denktank Prometeia kwam vrijdag met een verwachting voor een economische krimp van Italië in 2020 met 6,5 procent. De Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs vreest dat er zelfs sprake kan zijn van een neergang met meer dan 11 procent.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP) - De Aziatische chipbedrijven gingen donderdag flink omhoog. Beleggers trokken zich op aan de beter dan verwachte resultaten van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Nvidia boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen hoger uit dan voorzien.
20 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australiërs jonger dan 16 jaar worden vanaf 4 december van Instagram en Facebook verwijderd. Dat heeft moederbedrijf Meta donderdag gemeld. Het Australische parlement stemde vorig jaar in met het instellen van een verbod op sociale media voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. Dat gaat op 10 december in.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar meer fraudegevallen vastgesteld. Volgens cijfers van het Centrum Bestrijding Verzekeringscriminaliteit van het Verbond van Verzekeraars ging het om ruim 9000 gevallen. Het gaat dan om fraude bij onterechte claims en het aanvragen van verzekeringen.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in oktober onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) waarschuwt consumenten voor misleidende kortingen. Volgens de toezichthouder vermelden veel winkels hun kortingen niet op de juiste manier. Dat kan consumenten op het verkeerde been zetten, vooral nu veel mensen aankopen doen rond Black Friday, Sinterklaas en Kerst.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in november opnieuw minder negatief dan een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen verbeterde deze maand naar min 21, van min 27 in oktober. Dat is de grootste verbetering in bijna 4,5 jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongeren tussen de 10 en 16 jaar sturen gemiddeld een tot drie keer per maand een Tikkie naar hun ouders. Uit onderzoek van BUUT, een digitale bank voor jongeren, blijkt dat 54 procent van de ouders regelmatig extra geld overmaakt via een betaalverzoek. Vaak doen ouders dit zonder daar vragen over te stellen.
1 uur geleden