
Economisch vertrouwen in eurozone daalt verder in augustus
BRUSSEL (ANP) - Het economisch vertrouwen van consumenten en bedrijven in de eurozone is in augustus verder gedaald. Dat meldt de Europese Commissie op basis van de index die het vertrouwen meet. Ook in de Europese Unie neemt het vertrouwen in de economie af.
Volgens de commissie is de daling vooral het gevolg van een afgenomen vertrouwen in de industrie, maar ook in de dienstensector met daarin onder andere de horeca en het toerisme neemt het vertrouwen af. In de bouw en de detailhandel blijft het vertrouwen vrijwel gelijk.
Het vertrouwen bij consumenten laat daarentegen enige tekenen van stabilisatie zien en neemt licht toe na tien maanden van dalingen op rij. In juli bereikte het consumentenvertrouwen nog het laagste niveau ooit. Dat kwam door de hoge inflatie die de koopkracht van huishoudens ondermijnt.
Dieptepunt
Van de grootste Europese economieën is de sterkste daling van het economische vertrouwen te zien in Nederland. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde eerder al dat het Nederlandse consumentenvertrouwen in augustus voor de vierde maand op rij een dieptepunt heeft bereikt. Ook het vertrouwen van ondernemers in de Nederlandse industrie is in augustus sterk afgenomen.
In Duitsland, Frankrijk, Polen en Italië is eveneens sprake van een verslechtering van het economisch sentiment, aldus de meting van de Europese Commissie. Spanje is een positieve uitzondering met een kleine verbetering van de stemming.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok bouwt een nieuwe versie van zijn app voor gebruikers in de Verenigde Staten, voorafgaand aan de geplande verkoop van de app aan een groep investeerders. Dat meldt The Information, een nieuwssite over technologie. Het platform voor korte video's zou de nieuwe app op 5 september in Amerikaanse appstores willen lanceren.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Washington staat op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen", zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een gesprek met nieuwszender CNN.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China voert invoerbeperkingen in op medische apparatuur uit de Europese Unie zodra de waarde ervan boven de 45 miljoen yuan (ongeveer 5,4 miljoen euro) uitkomt. De "tegenmaatregel" treedt zondag in werking, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend.
17 uur geledenPARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
1 dag geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
1 dag geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
1 dag geleden