Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economisch vertrouwen EU weer flink omlaag

Economisch vertrouwen EU weer flink omlaag

BRUSSEL (ANP) - Het economisch vertrouwen van consumenten en bedrijven in de Europese Unie is in september opnieuw flink gedaald door de zorgen over de hoge inflatie, de energiecrisis en een recessie. Dat meldde de Europese Commissie op basis van haar vertrouwensindex. Ook in de eurozone is het economisch sentiment verder verslechterd.

De commissie spreekt van een significante verslechtering van het sentiment in alle bedrijfssectoren, namelijk de industrie, detailhandel, dienstensector en bouw. Ook was er opnieuw een opvallend scherpe daling van het vertrouwen bij consumenten naar een nieuw dieptepunt, zegt de commissie. Zo heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) al gemeld dat het Nederlandse consumentenvertrouwen op het laagste niveau ooit staat.

Binnen de grootste economieën van de EU ging vooral in Duitsland het vertrouwen omlaag, maar ook in Nederland, Italië, Frankrijk en Polen waren duidelijke dalingen te zien. In Spanje bleef de afzwakking van het vertrouwen nog beperkt, aldus de commissie.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

6 uur geleden
Wall Street omhoog in aanloop naar Fed-besluit en kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

7 uur geleden
Microsoft vermindert afhankelijkheid van Nvidia met eigen AI-chip

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.

8 uur geleden
Meta blijft tegen wijzigingen tijdlijnen Facebook en Instagram

AMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.

11 uur geleden
Koerssprong ijsjesmaker Magnum op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

12 uur geleden
EU komt met strengere regels voor WhatsApp

BRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.

12 uur geleden
Wall Street begint hoger aan belangrijke Fed-week

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

13 uur geleden