Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economisch vertrouwen EU daalt te midden van coronagolf

Economisch vertrouwen EU daalt te midden van coronagolf

BRUSSEL (ANP) - Huishoudens, winkeliers en dienstverlenende bedrijven in de Europese Unie zijn in december somberder geworden over de economie. De snelle verspreiding van de omikronvariant van het coronavirus lijkt daarvan de oorzaak. Vooral in Nederland, waar een gedeeltelijke lockdown overging in de volledige sluiting van de horeca, winkels en bioscopen, daalde het vertrouwen hard.

Een graadmeter van de Europese Commissie voor het economisch sentiment in de Europese Unie daalde met 2,1 punten tot 114,5 punten. Dat is nog altijd dicht bij historisch hoge niveaus, dankzij het tegenwicht dat de industrie en bouw bieden. Hier zorgen goed gevulde orderboeken voor optimisme. Nederland was een uitschieter met een daling van 4,1 punten van het economisch sentiment.

Het economisch vertrouwen in de Europese dienstensector, waartoe bijvoorbeeld de horeca, vervoersbedrijven en bioscopen behoren, daalde tot het laagste niveau sinds mei vorig jaar. Die sector verwacht in de nabije toekomst minder vraag naar zijn diensten en is ook negatiever geworden over de resultaten de afgelopen tijd. Winkeliers, die door de Europese Commissie als aparte groep worden onderzocht, werden ook somberder.

Bij huishoudens drukte het oordeel over de algehele economische situatie op het gemoed, alhoewel hun oordeel over de eigen financiële situatie onveranderd bleef. Wel gaven particulieren minder vaak aan grote aankopen te willen doen.

Meer uit Financieel

Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

6 minuten geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

9 minuten geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

1 uur geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

2 uur geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

2 uur geleden
Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

3 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

3 uur geleden