Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economisch topoverleg Biden met bedrijfsleven en vakbonden in VS

Economisch topoverleg Biden met bedrijfsleven en vakbonden in VS

WILMINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Joe Biden heeft maandag vakbondsleiders en topmensen uit het bedrijfsleven ontmoet tijdens een videoconferentie over de Amerikaanse economie. De aankomend president van de Verenigde Staten besprak onder meer hoe bedrijven en hun werknemers veilig kunnen werken tijdens de coronapandemie en hoe de economie van de VS door de coronacrisis moet worden geloodst.

Biden sprak met onder anderen topvrouw Mary Barra van autoconcern General Motors (GM) en de leider van softwarebedrijf Microsoft, Satya Nadella. Ook aankomend vicepresident Kamala Harris nam deel aan het overleg, net als leiders van grote en invloedrijke Amerikaanse vakbonden zoals bijvoorbeeld United Auto Workers (UAW).

"Er staan ons een hoop problemen te wachten", zei de Democraat aan het begin van het gesprek vanuit zijn thuisstaat Delaware. "We zullen allemaal moeten samenwerken. We zijn het eens over dezelfde doelen. De economie moet niet alleen terug opgebouwd worden, maar ook beter", aldus Biden. Er hangt volgens hem een donkere schaduw over de economie vanwege de coronacrisis.

Harris zei dat er "collectief leiderschap" nodig is om de economie van de VS, 's werelds grootste, te laten herstellen van de virusuitbraak. Vele miljoenen Amerikanen hebben hun baan verloren door de pandemie en de maatregelen om het virus tegen te gaan.

De economische plannen van Biden en Harris zijn gebaseerd op de ambities die tijdens de verkiezingscampagne werden gepresenteerd, met bijvoorbeeld 2000 miljard dollar aan investeringen in schone energie en infrastructuur. Zo wil Biden miljoenen banen creëren door onder meer windturbines, duurzame huizen en elektrische voertuigen te bouwen. Een groot deel van de uitgaven moet worden gefinancierd door hogere belastingen voor bedrijven en de rijken.

Meer uit Financieel

Lufthansa vliegt tot eind maart niet meer op Teheran om onrust

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.

5 uur geleden
World Economic Forum in Davos begonnen met openingsconcert

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.

7 uur geleden
Kunstmestproducent OCI mag van rechter voorlopig niet fuseren

AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.

10 uur geleden
Ministers eurolanden dragen Kroaat voor als vicepresident ECB

BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.

11 uur geleden
ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.

11 uur geleden
Bloomberg: defensiebedrijf CSG wil nog deze week debuut op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.

12 uur geleden
AEX-index verliest flink na heffingsdreiging Trump over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.

12 uur geleden