Economisch topoverleg Biden met bedrijfsleven en vakbonden in VS
WILMINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Joe Biden heeft maandag vakbondsleiders en topmensen uit het bedrijfsleven ontmoet tijdens een videoconferentie over de Amerikaanse economie. De aankomend president van de Verenigde Staten besprak onder meer hoe bedrijven en hun werknemers veilig kunnen werken tijdens de coronapandemie en hoe de economie van de VS door de coronacrisis moet worden geloodst.
Biden sprak met onder anderen topvrouw Mary Barra van autoconcern General Motors (GM) en de leider van softwarebedrijf Microsoft, Satya Nadella. Ook aankomend vicepresident Kamala Harris nam deel aan het overleg, net als leiders van grote en invloedrijke Amerikaanse vakbonden zoals bijvoorbeeld United Auto Workers (UAW).
"Er staan ons een hoop problemen te wachten", zei de Democraat aan het begin van het gesprek vanuit zijn thuisstaat Delaware. "We zullen allemaal moeten samenwerken. We zijn het eens over dezelfde doelen. De economie moet niet alleen terug opgebouwd worden, maar ook beter", aldus Biden. Er hangt volgens hem een donkere schaduw over de economie vanwege de coronacrisis.
Harris zei dat er "collectief leiderschap" nodig is om de economie van de VS, 's werelds grootste, te laten herstellen van de virusuitbraak. Vele miljoenen Amerikanen hebben hun baan verloren door de pandemie en de maatregelen om het virus tegen te gaan.
De economische plannen van Biden en Harris zijn gebaseerd op de ambities die tijdens de verkiezingscampagne werden gepresenteerd, met bijvoorbeeld 2000 miljard dollar aan investeringen in schone energie en infrastructuur. Zo wil Biden miljoenen banen creëren door onder meer windturbines, duurzame huizen en elektrische voertuigen te bouwen. Een groot deel van de uitgaven moet worden gefinancierd door hogere belastingen voor bedrijven en de rijken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
7 uur geledenLEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
14 uur geleden