Economie Zuid-Afrika zakt opnieuw in recessie
PRETORIA (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Zuid-Afrika is in het vierde kwartaal van 2019 opnieuw in een recessie beland. Het is de tweede recessie in twee jaar. Zuid-Afrika behoort tot de grootste economieën op het Afrikaanse continent.
Het statistiekbureau van Zuid-Afrika maakte bekend dat de economie in de afgelopen periode met 1,4 procent is gekrompen, na een bijgestelde krimp met 0,8 procent in het derde kwartaal. Met twee kwartalen van krimp op rij is technisch gezien sprake van een recessie. Daarbij was er tegenwind van stroomstoringen en zwakke investeringen door bedrijven, terwijl de werkloosheid hardnekkig hoog blijft. In 2018 had Zuid-Afrika ook al te kampen met een recessie.
Over heel 2019 groeide de economie van het land met 0,2 procent, wat de zwakste vooruitgang is sinds de financiële crisis. De tegenvallende economische cijfers verhogen de druk op de Zuid-Afrikaanse centrale bank om de rente te verlagen om zo de groei te stimuleren. De negatieve impact van het coronavirus op de economie van het land kan die druk nog verder opvoeren.
Meer uit Financieel
TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
15 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
16 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
1 dag geleden