Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie VS in laatste kwartaal minder hard gegroeid

Economie VS in laatste kwartaal minder hard gegroeid

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het laatste kwartaal van vorig jaar minder hard gegroeid dan in de voorgaande drie maanden. De tragere groei was onder andere het gevolg van lagere investeringen, meldt een statistiekbureau van het Amerikaanse ministerie van Handel. Daarnaast exporteerde 's werelds grootste economie minder.

Het bruto binnenlands product (bbp) steeg in oktober, november en december 0,6 procent ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Die groei was volgens het Bureau of Economic Analysis (BEA) te danken aan hogere consumentenuitgaven. Ook gaf de overheid meer uit dan in voorgaande perioden.

De Amerikaanse overheid zelf meldt overigens economische groei van 2,3 procent, maar daarbij gaat het om de geannualiseerde meetmethode. Daarbij berekent het BEA de groei alsof die een heel jaar lang hetzelfde tempo aanhoudt. In het derde kwartaal groeide de economie volgens die meetmethode nog met 3,1 procent.

Renteverhogingen

In heel 2024 groeide de economie van de Verenigde Staten 2,8 procent ten opzichte van het voorgaande jaar. Consumenten en overheden gaven meer uit. Daarnaast investeerden bedrijven meer en steeg de export vorig jaar.

Dat de Amerikaanse economie vorig jaar aanzienlijk groeide, stond vooraf allerminst vast. De reeks renteverhogingen die de Federal Reserve doorvoerde om de sterke prijsstijgingen in 2022 in te dammen, voedden namelijk de vrees voor een recessie. Hogere leenkosten zijn vaak ongunstig voor economische groei, omdat ze investeringen kunnen remmen.

Meer uit Financieel

Klanten bij de Bijenkorf geven dik 8 procent minder uit

AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.

20 minuten geleden
Snowflake fors hoger op Wall Street na cijfers en Amazon-deal

NEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.

43 minuten geleden
Consumentenbond kritisch op prijsverhogingen KPN en Ziggo

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.

52 minuten geleden
ACM: grootverbruikers betalen in 2027 iets meer voor gastransport

DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriƫle afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.

2 uur geleden
Snelle rouwpost wordt extra duur door prijsverhoging PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.

2 uur geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

3 uur geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

3 uur geleden