Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie VS in laatste kwartaal minder hard gegroeid

Economie VS in laatste kwartaal minder hard gegroeid

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het laatste kwartaal van vorig jaar minder hard gegroeid dan in de voorgaande drie maanden. De tragere groei was onder andere het gevolg van lagere investeringen, meldt een statistiekbureau van het Amerikaanse ministerie van Handel. Daarnaast exporteerde 's werelds grootste economie minder.

Het bruto binnenlands product (bbp) steeg in oktober, november en december 0,6 procent ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Die groei was volgens het Bureau of Economic Analysis (BEA) te danken aan hogere consumentenuitgaven. Ook gaf de overheid meer uit dan in voorgaande perioden.

De Amerikaanse overheid zelf meldt overigens economische groei van 2,3 procent, maar daarbij gaat het om de geannualiseerde meetmethode. Daarbij berekent het BEA de groei alsof die een heel jaar lang hetzelfde tempo aanhoudt. In het derde kwartaal groeide de economie volgens die meetmethode nog met 3,1 procent.

Renteverhogingen

In heel 2024 groeide de economie van de Verenigde Staten 2,8 procent ten opzichte van het voorgaande jaar. Consumenten en overheden gaven meer uit. Daarnaast investeerden bedrijven meer en steeg de export vorig jaar.

Dat de Amerikaanse economie vorig jaar aanzienlijk groeide, stond vooraf allerminst vast. De reeks renteverhogingen die de Federal Reserve doorvoerde om de sterke prijsstijgingen in 2022 in te dammen, voedden namelijk de vrees voor een recessie. Hogere leenkosten zijn vaak ongunstig voor economische groei, omdat ze investeringen kunnen remmen.

Meer uit Financieel

EU adviseert lidstaten geen Huawei en ZTE te gebruiken in netwerk

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft lidstaten aanbevolen om geen apparatuur van de Chinese telecombedrijven Huawei en ZTE te gebruiken voor netwerken van lokale aanbieders. Dat zei een woordvoerder maandag.

1 uur geleden
Bedrijfsomstandigheden in Duitse autosector verder verslechterd

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De bedrijfsomstandigheden in de Duitse auto-industrie zijn in april verder verslechterd, meldt het in München gevestigde onderzoeksinstituut Ifo. De Duitse autosector, de ruggengraat van de grootste economie van Europa, kampt al langer met een reeks uitdagingen, waaronder toenemende concurrentie uit China en een trage overgang naar elektrische voertuigen.

2 uur geleden
LTO vraagt overheid om extra steun voor boeren in energiecrisis

DEN HAAG (ANP) - LTO Nederland roept de Nederlandse overheid op tot meer steunmaatregelen voor boeren om de gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders is de huidige nationale inzet onvoldoende. "De circa 25 miljoen euro die het kabinet beschikbaar stelt, staat in geen verhouding tot de daadwerkelijke kostenstijgingen."

2 uur geleden
Iran noemt verlaten OPEC door VAE 'wraakzuchtige reactie'

DUBAI (ANP/RTR) - Het verlaten van de OPEC door de Verenigde Arabische Emiraten als "negatieve of wraakzuchtige reactie op leden is niet constructief", heeft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. De reactie volgt op de aankondiging van de VAE om het oliekartel te verlaten.

2 uur geleden
Telemarketeer Green Consultancy betaalt gedupeerden terug

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.

3 uur geleden
Odido stopt eind mei met internetdienst Tele2 Thuis

DEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.

4 uur geleden
Scheepvaart wacht op details over plan VS in Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.

4 uur geleden