Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie voor meer Amerikaanse kiezers belangrijker dan corona

Economie voor meer Amerikaanse kiezers belangrijker dan corona

WASHINGTON (ANP/RTR) - De economie is voor de grootste groep Amerikaanse kiezers het belangrijkste thema, melden diverse Amerikaanse media op basis van een landelijke peiling. Een op de zes noemt de bestrijding van het coronavirus als voornaamste thema. Wel vindt ruim helft van de ondervraagden die meededen aan de peiling van Edison Research dat het virus moet worden ingedamd, ook als maatregelen daartoe de economie schaden.

Met de bestrijding van het virus gaat het volgens de meerderheid van de kiezers niet goed. Vier op de tien van de bijna 13.000 ondervraagden is van mening dat het "zeer slecht" gaat met de pogingen om het virus te bedwingen.

Raciale ongelijkheid is voor een op de vijf respondenten het voornaamste thema, meldt onder meer CNN. Gezondheidszorg en criminaliteit zijn beide voor ongeveer een op de tien Amerikaanse kiezers het belangrijkste onderwerp van deze verkiezingen.

Gepeilde kiezers die Joe Biden steunen noemden het coronavirus overigens veel vaker als het belangrijkste thema dan de achterban van zittend president Donald Trump. Van de Republikeinse stemmers zegt slechts 5 procent dat virusbestrijding het allerbelangrijkste is.

Meer uit Buitenland

President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

1 uur geleden
Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

4 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

4 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

5 uur geleden
EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

6 uur geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

6 uur geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

6 uur geleden