Economie voor meer Amerikaanse kiezers belangrijker dan corona
WASHINGTON (ANP/RTR) - De economie is voor de grootste groep Amerikaanse kiezers het belangrijkste thema, melden diverse Amerikaanse media op basis van een landelijke peiling. Een op de zes noemt de bestrijding van het coronavirus als voornaamste thema. Wel vindt ruim helft van de ondervraagden die meededen aan de peiling van Edison Research dat het virus moet worden ingedamd, ook als maatregelen daartoe de economie schaden.
Met de bestrijding van het virus gaat het volgens de meerderheid van de kiezers niet goed. Vier op de tien van de bijna 13.000 ondervraagden is van mening dat het "zeer slecht" gaat met de pogingen om het virus te bedwingen.
Raciale ongelijkheid is voor een op de vijf respondenten het voornaamste thema, meldt onder meer CNN. Gezondheidszorg en criminaliteit zijn beide voor ongeveer een op de tien Amerikaanse kiezers het belangrijkste onderwerp van deze verkiezingen.
Gepeilde kiezers die Joe Biden steunen noemden het coronavirus overigens veel vaker als het belangrijkste thema dan de achterban van zittend president Donald Trump. Van de Republikeinse stemmers zegt slechts 5 procent dat virusbestrijding het allerbelangrijkste is.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
5 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
7 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
8 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
8 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
11 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
11 uur geleden