Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie voor meer Amerikaanse kiezers belangrijker dan corona

Economie voor meer Amerikaanse kiezers belangrijker dan corona

WASHINGTON (ANP/RTR) - De economie is voor de grootste groep Amerikaanse kiezers het belangrijkste thema, melden diverse Amerikaanse media op basis van een landelijke peiling. Een op de zes noemt de bestrijding van het coronavirus als voornaamste thema. Wel vindt ruim helft van de ondervraagden die meededen aan de peiling van Edison Research dat het virus moet worden ingedamd, ook als maatregelen daartoe de economie schaden.

Met de bestrijding van het virus gaat het volgens de meerderheid van de kiezers niet goed. Vier op de tien van de bijna 13.000 ondervraagden is van mening dat het "zeer slecht" gaat met de pogingen om het virus te bedwingen.

Raciale ongelijkheid is voor een op de vijf respondenten het voornaamste thema, meldt onder meer CNN. Gezondheidszorg en criminaliteit zijn beide voor ongeveer een op de tien Amerikaanse kiezers het belangrijkste onderwerp van deze verkiezingen.

Gepeilde kiezers die Joe Biden steunen noemden het coronavirus overigens veel vaker als het belangrijkste thema dan de achterban van zittend president Donald Trump. Van de Republikeinse stemmers zegt slechts 5 procent dat virusbestrijding het allerbelangrijkste is.

Meer uit Buitenland

Duitse landbouwminister wil afschieten wolf makkelijker maken

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland overweegt het makkelijker te maken om wolven af te schieten. Daarover wordt woensdag in de Bondsdag gedebatteerd. Op tafel ligt een voorstel voor een wetswijziging voor zowel het jachtbeleid als het beleid rond natuur- en populatiebehoud.

48 minuten geleden
EU-beschermingsgarantie voor Groenland blijft onduidelijk

BRUSSEL (ANP) - Het blijft nog onduidelijk of Denemarken kan terugvallen op een Europese beschermingsafspraak als de Verenigde Staten Groenland onder dwang zouden overnemen. De Europese Commissie zei eerder dat het verdragsartikel ook voor dat overzeese gebiedsdeel geldt, maar wil daarover nu geen uitsluitsel meer geven. Experts zijn het erover oneens en Nederland stelde eerder dat zulke gebieden niet op de EU-bescherming kunnen rekenen.

59 minuten geleden
Bloomberg: Witkoff en Kushner naar Moskou voor ontmoeting Poetin

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en onderhandelaar Jared Kushner willen binnenkort naar Moskou reizen om de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten. Ze willen de nieuwste conceptvredesvoorstellen presenteren om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

1 uur geleden
Denemarken wil meer troepen en meer NAVO in Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken stuurt zelf meer militairen naar Groenland, maar wil ook dat de NAVO zichtbaarder wordt. De minister van Defensie van het land, Troels Lund Poulsen, heeft dat gezegd in een schriftelijke verklaring aan persbureau AFP. Later woensdag gaat de Deense regering in het Witte Huis in overleg met de Amerikanen, die naar eigen zeggen Groenland in handen willen krijgen.

1 uur geleden
Vertegenwoordigers Iran en VS niet meer in direct overleg

TEHERAN (ANP/RTR) - De directe communicatie tussen de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is tot nader order stilgelegd. Dat zegt een hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Hoofd Iraanse rechtspraak zegt betogers snel te berechten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.

2 uur geleden
HRANA: dodental bij Iraanse protesten boven de 2500

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.

5 uur geleden