Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie voor meer Amerikaanse kiezers belangrijker dan corona

Economie voor meer Amerikaanse kiezers belangrijker dan corona

WASHINGTON (ANP/RTR) - De economie is voor de grootste groep Amerikaanse kiezers het belangrijkste thema, melden diverse Amerikaanse media op basis van een landelijke peiling. Een op de zes noemt de bestrijding van het coronavirus als voornaamste thema. Wel vindt ruim helft van de ondervraagden die meededen aan de peiling van Edison Research dat het virus moet worden ingedamd, ook als maatregelen daartoe de economie schaden.

Met de bestrijding van het virus gaat het volgens de meerderheid van de kiezers niet goed. Vier op de tien van de bijna 13.000 ondervraagden is van mening dat het "zeer slecht" gaat met de pogingen om het virus te bedwingen.

Raciale ongelijkheid is voor een op de vijf respondenten het voornaamste thema, meldt onder meer CNN. Gezondheidszorg en criminaliteit zijn beide voor ongeveer een op de tien Amerikaanse kiezers het belangrijkste onderwerp van deze verkiezingen.

Gepeilde kiezers die Joe Biden steunen noemden het coronavirus overigens veel vaker als het belangrijkste thema dan de achterban van zittend president Donald Trump. Van de Republikeinse stemmers zegt slechts 5 procent dat virusbestrijding het allerbelangrijkste is.

Meer uit Buitenland

VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

3 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

3 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

4 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

6 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

6 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado ontmoet Trump donderdag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.

7 uur geleden