
Economie Verenigde Staten krimpt voor tweede kwartaal op rij
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal met 0,2 procent gekrompen ten opzichte van de voorgaande drie maanden. Ook in dat kwartaal daalde het bruto binnenlands product (bbp).
De krimp komt onder andere doordat bedrijven minder investeerden en overheden in de Verenigde Staten minder uitgaven, meldt de Amerikaanse overheidsinstantie Bureau of Economic Analysis. Daarnaast ging er minder geld naar de woningbouw.
Amerikaanse bedrijven exporteerden wel meer dan een kwartaal eerder. Ook gaven consumenten meer uit, met name aan diensten. Ze gingen vaker naar restaurants en hotels, maar gaven minder uit aan eten en drinken in de supermarkt.
Geen verrassing
Volgens een algemeen bekende definitie is bij twee kwartalen van een dalend bbp sprake van een recessie. Maar bij economen is die lezing omstreden, omdat van een echte economische neergang pas sprake zou zijn als ook inkomens en de arbeidsmarkt duidelijk onder druk komen te staan.
De Amerikaanse president Joe Biden liet in een reactie weten dat het geen verrassing is dat de economie wat vertraagt nu de Federal Reserve de rente agressief aan het verhogen is. Dat doet de koepel van centrale banken om de hoge inflatie te bestrijden.
Toch meent Biden dat de Amerikaanse economie nog altijd "op de juiste weg is". De president wees daarbij op de nog altijd groeiende consumentenuitgaven en de sterke banenmarkt. "We zullen sterker en veiliger door deze overgang heen komen."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen geƫindigd na een terughoudend begin van de handelssessie. Beleggers verwerkten het ontslag van Fed-bestuurder Lisa Cook door Donald Trump. De Amerikaanse president beschuldigt haar van hypotheekfraude. De stap wordt gezien als een aanval op de onafhankelijkheid van de Federal Reserve.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump is er klaar voor om de juridische strijd aan te gaan met Fed-bestuurder Lisa Cook over haar ontslag. Dat heeft hij dinsdag gezegd tijdens een vergadering in het Witte Huis. De Amerikaanse president heeft naar eigen zeggen "zeer goede mensen" op het oog om haar functie over te nemen.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM is voornemens om vanaf 28 september weer naar de Israƫlische stad Tel Aviv te vliegen. Tegelijkertijd blijft de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nauwgezet volgen. "De veiligheid van onze passagiers en medewerkers heeft altijd de hoogste prioriteit", laat een woordvoerster weten.
6 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR) - Apple onthult naar verwachting over twee weken de nieuwste iPhones. Op 9 september houdt het techconcern zijn jaarlijkse najaarsevenement, is dinsdag bekend geworden. Mogelijk onthult Apple nog meer apparaten, waaronder een nieuwe Apple Watch, iPad en Vision Pro-headset.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook gaat de poging van president Donald Trump om haar uit de centrale bank te verwijderen aanvechten via een gang naar de rechter, zei haar advocaat dinsdag.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag lager gesloten. Beleggers verwerkten het ontslag van bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve door de Amerikaanse president Donald Trump. De stap wordt gezien als een nieuwe aanval op de onafhankelijkheid van de centrale bank. Trump wil al langer dat de Fed de rente verlaagt om de economie te stimuleren.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is in augustus licht gedaald door groeiende zorgen over banen en inkomens, meldt een toonaangevende onderzoeksorganisatie. De maandelijkse index van de Conference Board in New York daalde met 1,3 punt naar 97,4. Dat is wel hoger dan economen hadden verwacht.
10 uur geleden