Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie Saudi-Arabië groeit 12 procent dankzij hoge olieprijs

Economie Saudi-Arabië groeit 12 procent dankzij hoge olieprijs

RIYAD (ANP/AFP) - De economie van Saudi-Arabië is in het tweede kwartaal op jaarbasis met bijna 12 procent gegroeid dankzij de hoge olieprijzen. Het land is een van 's werelds grootste olie-exporteurs en door de hoge olieprijzen vloeit er veel geld naar Saudi-Arabië.

De oliesector is met afstand de belangrijkste bron van inkomsten voor de grootste economie van het Midden-Oosten. Door de oorlog in Oekraïne zijn de olieprijzen hard gestegen, wat dus gunstig is voor olieproducerende landen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht voor heel 2022 een groei van de Saudische economie met 7,6 procent. Saudi-Arabië is bezig meer werk te maken van bijvoorbeeld toerisme om zo minder afhankelijk te worden van olie.

Saudi-Arabië is ook lid en de facto leider van het oliekartel OPEC. De OPEC is samen met bondgenoten waaronder Rusland bezig de olieproductie geleidelijk te verhogen om zo te voldoen aan de grote vraag. Maar landen als bijvoorbeeld de Verenigde Staten willen dat de OPEC de productie nog harder opvoert om zo de olieprijzen te drukken. De Amerikaanse president Joe Biden was onlangs in Saudi-Arabië om hierover te praten. Tot dusver hebben Riyad en OPEC-leden als de Verenigde Arabische Emiraten weinig gehoor gegeven aan oproepen voor nog meer productie. De OPEC+, met dus onder meer ook Rusland, vergadert komende week weer over de productie.

Meer uit Financieel

Topman Rabo wil soepelere bankenregels voor duurzamer Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Banken in Nederland kunnen belangrijke ontwikkelingen zoals verduurzaming en de energietransitie beter financieren als de overheid regels voor banken versoepelt. Dit heeft topman Stefaan Decraene van Rabobank dinsdag tegen journalisten gezegd.

27 minuten geleden
Motorenmerk Harley-Davidson groeit weer na reeks krimpkwartalen

MILWAUKEE (ANP/RTR) - Motorfietsenfabrikant Harley-Davidson heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. Dit is een opsteker voor de onlangs aangetreden topman Artie Starrs, want in de voorgaande kwartalen daalden de opbrengsten van het Amerikaanse bedrijf telkens.

57 minuten geleden
Meer auto's, maar minder kilometers per bestuurder sinds corona

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse automobilisten reden vorig jaar gemiddeld bijna 6 procent minder kilometers dan in 2019 voordat de coronacrisis uitbrak, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend.

1 uur geleden
Toeleverancier waarschuwt: problemen Nexperia nog niet voorbij

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - De problemen met de beschikbaarheid van Nexperia-chips zijn nog niet opgelost, heeft de topman van de Duitse industrieel toeleverancier Schaeffler gezegd. Eerder waarschuwde de Europese auto-industrie voor productieproblemen die kunnen ontstaan na het exportverbod dat China Nexperia oplegde uit onvrede over ingrepen van de Nederlandse regering bij de Nijmeegse chipmaker. Het afgelopen weekend deed China een concessie op dat vlak.

2 uur geleden
Meer gebruikers en abonnees voor muziekstreamingdienst Spotify

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft in het derde kwartaal het aantal gebruikers en betalende abonnees verder zien toenemen. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg op jaarbasis met 11 procent tot 713 miljoen. Die aanwas van 17 miljoen gebruikers was groter dan de 14 miljoen die Spotify zelf had verwacht.

2 uur geleden
Noors staatsfonds stemt tegen megabeloning Tesla-topman Musk

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds is van plan tegen een nieuw beloningsvoorstel voor Elon Musk als topman van elektrische autofabrikant Tesla te stemmen. De beloning in aandelen kan volgens nieuwe beloningsplannen oplopen tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het staatsfonds zegt zich zorgen te maken over de grootte van dat pakket. Ook zou Tesla te weinig doen om de risico's rond de grote afhankelijkheid van Musk te verminderen.

4 uur geleden
AEX-index zakt flink weg, Philips wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag hard omlaag. Het aandeel Philips opende wel hoger. Het zorgtechnologiebedrijf boekte meer omzet en winst in het derde kwartaal, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.

5 uur geleden