Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie Oekraïne 15 procent gekrompen in eerste kwartaal

Economie Oekraïne 15 procent gekrompen in eerste kwartaal

KIEV (ANP/AFP) - De economie van Oekraïne is in het eerste kwartaal van dit jaar met ruim 15 procent gekrompen door de Russische invasie van het land. Dat meldt het Oekraïense statistiekbureau. Door de Russische inval op 24 februari werden grote delen van de economie platgelegd en moesten veel bedrijven de productie staken.

Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft voorspeld dat de economie van Oekraïne over heel 2022 met wel 35 procent kan krimpen vanwege de oorlog. De Oekraïense minister van Financiën houdt zelfs rekening met een neergang van 45 tot 50 procent. Door de oorlog is er bijvoorbeeld veel schade aangericht in de omvangrijke landbouwsector van Oekraïne en is de export van landbouwgoederen voor een groot deel gestaakt. Ook de Oekraïense industrie is hard getroffen.

Het statistiekbureau meldt verder dat de inflatie in Oekraïne in mei is gestegen naar 18 procent op jaarbasis, van 16,4 procent in april. Dat komt onder meer door de sterk gestegen voedselprijzen. De Oekraïense centrale bank heeft gezegd dat de inflatie door kan stijgen naar 20 procent. Om de hoge inflatie aan te pakken is de rente in Oekraïne onlangs verhoogd van 10 naar 25 procent.

Meer uit Financieel

EU kijkt naar Grok na klachten over seksueel getinte beelden

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie zegt "zeer serieus te kijken" naar klachten dat Elon Musks chatbot Grok seksueel getinte afbeeldingen genereert van minderjarigen. "Dit is illegaal. Dit is afschuwelijk", heeft een woordvoerder van de commissie maandag gezegd.

58 minuten geleden
Tweede repatriëringsvlucht TUI om reizigers Antillen op te halen

SCHIPHOL (ANP) - TUI fly voert woensdag een tweede repatriëringsvlucht uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen. Dat bevestigt de maatschappij na berichtgeving door De Telegraaf. Zaterdag gingen meerdere vluchten naar Curaçao, waaronder een die ook Bonaire zou aandoen, niet door vanwege de ontwikkelingen in Venezuela. De extra vlucht van woensdag doet ook Bonaire aan.

1 uur geleden
Schiphol weer in beperkte mate open voor landende vliegtuigen

SCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen in zeer beperkte mate weer landen op Schiphol. Bij zowel aankomende als vertrekkende vluchten gaat het om enkele per uur, meldt een woordvoerder van de luchthaven. Eerst zouden er door de gevolgen van de sneeuwval tot zeker 14.00 uur geen vluchten kunnen landen.

1 uur geleden
Ondernemingskamer buigt zich over onderzoek naar Nexperia-dossier

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam houdt 14 januari een hoorzitting om te beslissen of er een onderzoek wordt geopend naar vermeend wanbeheer bij chipmaker Nexperia. Dat bevestigt de ondernemingskamer na berichtgeving van Reuters.

1 uur geleden
Vertraging in haven Rotterdam door winters weer

ROTTERDAM (ANP) - Terminals in de haven van Rotterdam hebben last van de sneeuwval. Het zorgt voor vertraging in de Rotterdamse haven. "Het weer heeft vooral impact op het wegverkeer", laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten.

2 uur geleden
TLN: laat chauffeurs inschatten of ze bij sneeuwval weg op kunnen

ZOETERMEER (ANP) - Chauffeurs in de transportsector moeten zelf kunnen kiezen of ze met de huidige winterse omstandigheden de weg op kunnen gaan. Met die oproep is Transport en Logistiek Nederland (TLN) gekomen naar aanleiding van de gladheid en sneeuwval.

2 uur geleden
Bezorging boodschappen en pakketten kan langer duren door sneeuw

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje of hun bestelde boodschappen moeten maandag rekening houden met vertraging. Supermarkten Albert Heijn en Picnic en pakketbezorgers PostNL en DHL hebben last van sneeuw en gladde wegen.

2 uur geleden