Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie krimpt met 8,5 procent in tweede kwartaal

Economie krimpt met 8,5 procent in tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De economie is in het tweede kwartaal met 8,5 procent gekrompen ten opzichte van het vierde kwartaal van vorig jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag op basis van een tweede raming, die gelijk is aan een eerste berekening.

De tweede berekening van het bruto binnenlands product (bbp) wordt ongeveer 90 dagen na afloop van het kwartaal gepubliceerd. Ten opzichte van een jaar eerder kromp de economie in de meetperiode overigens met 9,4 procent. Volgens de eerste berekening was dat 9,3 procent.

Het totaalbeeld is niet veranderd, zo constateert het statistiekbureau. De economie werd hard geraakt door de maatregelen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De daling van het bbp was voor meer dan de helft toe te schrijven aan de sterk gedaalde consumptie door huishoudens als gevolg van de crisis. Verder namen bijvoorbeeld ook de investeringen sterk af.

Investeringen

Ten opzichte van de eerste berekening zijn de investeringen, waaronder de bouwinvesteringen en de investeringen in computers en onderzoek en ontwikkeling, naar boven bijgesteld. De krimp van de consumptie door huishoudens is echter groter dan eerder berekend, constateert het CBS.

Het statistiekbureau gaf ook aan dat het aantal banen van werknemers en zelfstandigen in de tweede meetperiode van het jaar concreet daalde met 297.000 ten opzichte van het eerste kwartaal van het jaar. De eerste berekening kwam uit op een daling van 322.000 banen.

Meer uit Financieel

Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

6 minuten geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

16 minuten geleden
NVM aan overheid: pak problemen informatie funderingsrisico's aan

UTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

33 minuten geleden
Eigenaar Doritos en Lay's verkoopt meer snacks na prijsverlaging

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - PepsiCo, moederbedrijf van Doritos en Lay's, heeft weer meer snacks verkocht, blijkt uit de kwartaalcijfers van het bedrijf. Het aantal verkopen in de snackdivisie bij de Amerikaanse multinational was in de afgelopen kwartalen juist dalende. Topman Ramon Laguarta spreekt van een "opmerkelijke verbetering" in de verkoop van gemaksvoedsel als geheel.

34 minuten geleden
FT: Brussel wil soepelere regels voor fusies

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.

1 uur geleden
Iranoorlog doet groei koopkracht teniet, raamt CPB

DEN HAAG (ANP) - Door de Iranoorlog gaan Nederlanders er dit jaar in doorsnee waarschijnlijk niet op vooruit in hun portemonnee. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau in een nieuwe analyse van de gevolgen van het conflict, dat voor een sterke stijging van de olie- en gasprijzen heeft gezorgd.

1 uur geleden
Brussel wil dat Google data deelt met andere zoekmachines

BRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Commissie wil dat Google andere zoekmachines toegang geeft tot de zoekdata van Google. Dat is een van de maatregelen die Brussel voorstelt zodat het bedrijf voldoet aan de Digital Markets Act. Volgens Google brengt het de privacy van mensen in gevaar.

1 uur geleden