Economie Japan groeide in tweede kwartaal wat sneller dan gedacht
TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse economie is in het tweede kwartaal wat sneller gegroeid dan gedacht. Dat komt doordat Japanse bedrijven meer hebben geïnvesteerd dan eerder werd aangenomen. De economische vooruitzichten blijven echter onzeker voor het land vanwege het hoge aantallen coronabesmettingen.
De op twee na grootste economie ter wereld groeide in de periode van april tot en met juni met 0,5 procent in vergelijking met het eerste kwartaal, meldt de Japanse regering op basis van nieuwe cijfers over de economie. Daarmee wist het Aziatische land een recessie te ontlopen. Eerder werd nog uitgegaan van een groei met 0,3 procent in de meetperiode. In het eerste kwartaal was nog sprake van een krimp van 0,9 procent.
De hoge aantallen coronabesmettingen in Japan en de trage vaccinatiecampagne belemmeren het herstel. De coronamaatregelen zijn de laatste tijd aangescherpt. Daarnaast kunnen wereldwijde chiptekorten een rem zetten op de Japanse autoproductie en -leveringen. Ook zijn er signalen dat de groei van de Chinese economie afremt, wat direct gevolgen kan hebben voor Japan. Het land is een van de belangrijkste handelspartners van Japan.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.
18 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.
53 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De goud- en zilverproducenten gingen maandag omhoog op de beurzen in New York, ondanks de aanhoudende uitverkoop van edelmetalen. De prijzen van goud en zilver doken verder omlaag na de historische koersval op vrijdag. Goud koerst af op de grootste driedaagse prijsdaling sinds 1980, na de eerdere recordbrekende rally in het edelmetaal. Zilver werd de afgelopen drie handelsdagen 40 procent goedkoper.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De verkoop van Duits bier is vorig jaar gedaald naar een dieptepunt. Veel consumenten houden hun hand op de knip en alcoholvrije opties winnen in ons buurland aan populariteit.
1 uur geledenBURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal minder winst geboekt door onder meer promotiekosten voor de nieuwe film Avatar: Fire and Ash. Het entertainmentconcern had de daling al zien aankomen en verwacht later dit jaar betere resultaten.
3 uur geleden