Economie Japan groeide in tweede kwartaal wat sneller dan gedacht
TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse economie is in het tweede kwartaal wat sneller gegroeid dan gedacht. Dat komt doordat Japanse bedrijven meer hebben geïnvesteerd dan eerder werd aangenomen. De economische vooruitzichten blijven echter onzeker voor het land vanwege het hoge aantallen coronabesmettingen.
De op twee na grootste economie ter wereld groeide in de periode van april tot en met juni met 0,5 procent in vergelijking met het eerste kwartaal, meldt de Japanse regering op basis van nieuwe cijfers over de economie. Daarmee wist het Aziatische land een recessie te ontlopen. Eerder werd nog uitgegaan van een groei met 0,3 procent in de meetperiode. In het eerste kwartaal was nog sprake van een krimp van 0,9 procent.
De hoge aantallen coronabesmettingen in Japan en de trage vaccinatiecampagne belemmeren het herstel. De coronamaatregelen zijn de laatste tijd aangescherpt. Daarnaast kunnen wereldwijde chiptekorten een rem zetten op de Japanse autoproductie en -leveringen. Ook zijn er signalen dat de groei van de Chinese economie afremt, wat direct gevolgen kan hebben voor Japan. Het land is een van de belangrijkste handelspartners van Japan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
38 minuten geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
1 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
2 uur geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
3 uur geledenMILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.
4 uur geleden