Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie India groeit sterk ondanks coronabeperkingen

Economie India groeit sterk ondanks coronabeperkingen

MUMBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De economie van India is in het afgelopen kwartaal zeer sterk gegroeid, ondanks de beperkende maatregelen in het land om de coronapandemie tegen te gaan. Volgens het Indiase statistiekbureau groeide de economie met ruim 20 procent in vergelijking met een jaar eerder, toen die nog zeer hard werd geraakt door de virusuitbraak.

Met name de sterke consumentenbestedingen en de gestegen productie in de industrie en bouwsector hielpen de op twee na grootste economie van Azië vooruit. In het tweede kwartaal een jaar eerder kromp de economie van het land nog met bijna een kwart. Over het gehele boekjaar 2020/2021 dat eind maart afliep, was sprake van een neergang met 7,3 procent, wat de sterkste krimp sinds de Indiase onafhankelijkheid in 1947 was.

Het vaccinatieprogramma in India met bijna 1,4 miljard inwoners wint steeds meer vaart, hoewel in sommige staten de vaccinaties nog langzaam verlopen.

Meer uit Financieel

WOZ-bureau vraagt te veel voor taxaties, oordelen rechtbanken

HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.

18 minuten geleden
IEA: recordvrijgave olie moet druk op energiemarkt verlichten

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.

22 minuten geleden
Wall Street opent gemengd, softwarebedrijf Oracle wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.

1 uur geleden
IEA-landen maken 400 miljoen vaten olie vrij uit reserves

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft besloten 400 miljoen vaten olie vrij te geven uit de strategische voorraden van de aangesloten landen. Nederland draagt daar 5,4 miljoen vaten aan bij, melden Haagse bronnen.

1 uur geleden
Bronnen: Shell kan niet voldoende lng leveren aan klanten in Azië

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.

2 uur geleden
Tuinders merken voorlopig niet veel van hogere energieprijzen

ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.

3 uur geleden
Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

4 uur geleden