Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie groeide in vierde kwartaal 2021 iets harder dan verwacht

Economie groeide in vierde kwartaal 2021 iets harder dan verwacht

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is het laatste kwartaal van vorig jaar iets harder gegroeid dan eerder gemeld, ondanks de omikrongolf en de lockdownmaatregelen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is de opwaartse bijstelling vooral te danken aan een stijging van de uitgaven door de overheid, die veel geld stak in zaken als coronasteun en vaccinaties.

Het bruto binnenlands product (bbp) steeg in het vierde kwartaal van 2021 met 1,0 procent ten opzichte van het derde kwartaal van 2021. Bij de eerste berekening, die is gepubliceerd op 15 februari, kwam de groei uit op 0,9 procent. Naast de stijging van de uitgaven door de overheid is de groei te danken aan de investeringen van bedrijven.

Ten opzichte van een jaar eerder groeide het bbp in het vierde kwartaal met 6,5 procent. Volgens de eerste berekening was dat 6,2 procent. Verder is de krimp van het eerste kwartaal aangepast van min 2,4 naar min 2,2 procent. De groei van het tweede kwartaal is aangepast van 10,4 naar 10,7 procent en de groei van het derde kwartaal van 5,2 naar 5,4 procent. De aanpassingen zijn vooral toe te schrijven aan een opwaartse bijstelling van de zorg en het saldo van de productgebonden belastingen en subsidies.

De economische groei over heel 2021 is uitgekomen op 5,0 procent. Bij de eerste berekening was dat 4,8 procent. De groei in het afgelopen jaar is vooral te danken aan het grotere handelssaldo en de hogere consumptie door huishoudens en de overheid. Ook is er meer geïnvesteerd dan in 2020.

Meer uit Financieel

'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

8 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

9 uur geleden
Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

9 uur geleden
KLM en TUI halen reizigers Antillen met extra vluchten op

SCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.

10 uur geleden
Frankrijk komt boer tegemoet met extra controles op voedselimport

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.

10 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan voorlopig niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.

11 uur geleden
Krant: Duitse treinen in 2025 nog vaker te laat

BERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.

12 uur geleden