Economie eurozone in slotkwartaal 2024 tot stilstand gekomen
LUXEMBURG (ANP) - De economische groei in de eurozone is in het laatste kwartaal van vorig jaar tot stilstand gekomen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste schatting. Dat kwam mede door de economische krimp in Frankrijk en Duitsland, de grootste economieën in de regio.
Naast Frankrijk en Duitsland liet ook Ierland een economische krimp zien, van 1,3 procent ten opzichte van het voorgaande kwartaal. De economieën van Italië en Oostenrijk kwamen tot stilstand. Andere landen groeiden wel, waarbij Portugal het beste presteerde. Eurostat meldde geen cijfers voor Nederland. Voor de gehele Europese Unie meldde het statistiekbureau een groei van 0,1 procent in het vierde kwartaal.
Het Franse nationale statistiekbureau Insee meldde eerder op de dag dat de Franse economie eind vorig jaar met 0,1 procent is gekrompen. Dat kwam onder meer doordat de uitgaven van consumenten minder hard stegen. Ook verdiende Frankrijk minder aan handel met het buitenland. De periode van krimp viel samen met een politieke crisis in Parijs.
Daarnaast werd eerder op de dag bekend dat de Duitse economie in het laatste kwartaal van 2024 sterker is gekrompen dan gedacht. De Duitse economie worstelt al langer met problemen in onder meer de omvangrijke auto-industrie, een zwakke export naar China en consumenten die door de hoge inflatie en dure energieprijzen minder uitgeven. Daarbovenop komt nog de politieke onzekerheid door de val van de regeringscoalitie. Eurostat meldt verder dat de economische groei in de eurozone voor heel 2024 is uitgekomen op 0,7 procent. Voor de Europese Unie was dat 0,8 procent.
Meer uit Financieel
MANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen neemt nauwelijks af, ondanks versoepelingen van de Wet betaalbare huur die de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) Elanor Boekholt-O'Sullivan heeft aangekondigd. Dat zegt Vastgoed Belang, de belangenvereniging voor particuliere verhuurders, na onderzoek onder ruim 1100 verhuurders naar aanleiding van die aangekondigde versoepelingen.
39 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse industrie verwacht dit jaar geen groei van de productie meer, mede door de oorlog in het Midden-Oosten die voor onzekerheid bij bedrijven zorgt. Dat heeft de industriële lobbygroep BDI maandag gezegd. Voor dit jaar wordt nu hoogstens op stagnatie van de industriële productie in de grootste economie van Europa gerekend door de BDI, voluit Bundesverband der Deutschen Industrie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel FonQ kan rekenen op veel interesse van partijen voor een doorstart. Dat melden de curatoren in het eerste faillissementsverslag. Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, melden de curatoren niet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse uitstoot van CO2 is in 2025 met 2,3 procent gestegen tot 72 megaton. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in zijn jaarverslag. Volgens de NEa kwam die stijging vooral doordat de energiesector meer uitstootte omdat meer elektriciteit werd geproduceerd voor export naar het buitenland.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Rusland manipuleert systematisch economische gegevens om de westerse bondgenoten van Oekraïne te misleiden. Zo willen de Russen hen laten geloven dat hun economie de druk van oorlogsuitgaven en westerse sancties kan doorstaan. Dat heeft Thomas Nilsson, het hoofd van de Zweedse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, gezegd in een interview met de Financial Times.
2 uur geleden