
Economie eurozone in slotkwartaal 2024 tot stilstand gekomen
LUXEMBURG (ANP) - De economische groei in de eurozone is in het laatste kwartaal van vorig jaar tot stilstand gekomen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste schatting. Dat kwam mede door de economische krimp in Frankrijk en Duitsland, de grootste economieën in de regio.
Naast Frankrijk en Duitsland liet ook Ierland een economische krimp zien, van 1,3 procent ten opzichte van het voorgaande kwartaal. De economieën van Italië en Oostenrijk kwamen tot stilstand. Andere landen groeiden wel, waarbij Portugal het beste presteerde. Eurostat meldde geen cijfers voor Nederland. Voor de gehele Europese Unie meldde het statistiekbureau een groei van 0,1 procent in het vierde kwartaal.
Het Franse nationale statistiekbureau Insee meldde eerder op de dag dat de Franse economie eind vorig jaar met 0,1 procent is gekrompen. Dat kwam onder meer doordat de uitgaven van consumenten minder hard stegen. Ook verdiende Frankrijk minder aan handel met het buitenland. De periode van krimp viel samen met een politieke crisis in Parijs.
Daarnaast werd eerder op de dag bekend dat de Duitse economie in het laatste kwartaal van 2024 sterker is gekrompen dan gedacht. De Duitse economie worstelt al langer met problemen in onder meer de omvangrijke auto-industrie, een zwakke export naar China en consumenten die door de hoge inflatie en dure energieprijzen minder uitgeven. Daarbovenop komt nog de politieke onzekerheid door de val van de regeringscoalitie. Eurostat meldt verder dat de economische groei in de eurozone voor heel 2024 is uitgekomen op 0,7 procent. Voor de Europese Unie was dat 0,8 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms hoorde donderdag bij de verliezers op Wall Street na een bericht dat het socialemediabedrijf de lancering van een belangrijk kunstmatige intelligentie-model uitstelt. Verder was cryptobeurs Coinbase een stevige verliezer na nieuws over een hack en een onderzoek van beurswaakhond SEC.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische consumentenorganisatie Testaankoop spant een rechtszaak aan tegen Ryanair om vermeende misleidende praktijken bij het boekingsproces. Volgens Testaankoop worden de rechten van consumenten geschonden omdat Ryanair geld vraagt voor het meenemen van handbagage.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan het opstellen van speciale normen om het waterverbruik in datacenters te beperken. Dat is een van de manieren waarmee Brussel wil voorkomen dat er komende decennia watertekorten ontstaan, meldt persbureau Bloomberg dat een conceptdocument heeft ingezien.
1 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij Apple-topman Tim Cook heeft gevraagd te stoppen met het bouwen van fabrieken in India voor apparaten bestemd voor de VS. Hij dringt er bij de iPhone-maker op aan om de productie in de Verenigde Staten op te voeren nu het bedrijf zich van China afwendt.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Cryptobeurs Coinbase wordt gechanteerd door hackers die gevoelige klantgegevens hebben gestolen. Ze eisen 20 miljoen dollar. Coinbase zegt het losgeld niet te zullen betalen en schat dat het incident het Amerikaanse bedrijf tot 400 miljoen dollar kan kosten om op te lossen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de Rotterdamse haven maken zich zorgen over de leveringszekerheid van elektriciteit. Ze vrezen dat de situatie nog ernstiger is dan netbeheerder TenneT donderdag in een rapport schetste. "Op basis van de TenneT-monitor en wat wij horen van leden verwachten we dat de situatie al veel eerder dan 2030 zeer kwetsbaar wordt als we nu niet in actie komen", zegt Deltalinqs, de ondernemersorganisatie voor de bedrijven in de haven.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - IKEA heeft een opvolger gevonden voor de eerder dit jaar overleden directeur van zijn Nederlandse tak. De Oostenrijker Walter Kadnar staat per 1 september aan het hoofd van IKEA Nederland, heeft de Zweedse woonwarenhuisketen donderdag bekendgemaakt.
3 uur geleden