Economie eurozone in slotkwartaal 2024 tot stilstand gekomen
LUXEMBURG (ANP) - De economische groei in de eurozone is in het laatste kwartaal van vorig jaar tot stilstand gekomen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste schatting. Dat kwam mede door de economische krimp in Frankrijk en Duitsland, de grootste economieën in de regio.
Naast Frankrijk en Duitsland liet ook Ierland een economische krimp zien, van 1,3 procent ten opzichte van het voorgaande kwartaal. De economieën van Italië en Oostenrijk kwamen tot stilstand. Andere landen groeiden wel, waarbij Portugal het beste presteerde. Eurostat meldde geen cijfers voor Nederland. Voor de gehele Europese Unie meldde het statistiekbureau een groei van 0,1 procent in het vierde kwartaal.
Het Franse nationale statistiekbureau Insee meldde eerder op de dag dat de Franse economie eind vorig jaar met 0,1 procent is gekrompen. Dat kwam onder meer doordat de uitgaven van consumenten minder hard stegen. Ook verdiende Frankrijk minder aan handel met het buitenland. De periode van krimp viel samen met een politieke crisis in Parijs.
Daarnaast werd eerder op de dag bekend dat de Duitse economie in het laatste kwartaal van 2024 sterker is gekrompen dan gedacht. De Duitse economie worstelt al langer met problemen in onder meer de omvangrijke auto-industrie, een zwakke export naar China en consumenten die door de hoge inflatie en dure energieprijzen minder uitgeven. Daarbovenop komt nog de politieke onzekerheid door de val van de regeringscoalitie. Eurostat meldt verder dat de economische groei in de eurozone voor heel 2024 is uitgekomen op 0,7 procent. Voor de Europese Unie was dat 0,8 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.
5 uur geleden