Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie eurozone iets sterker gegroeid in vierde kwartaal

Economie eurozone iets sterker gegroeid in vierde kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het vierde kwartaal van vorig jaar nog iets sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,2 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Eerder werd nog een plus van 0,1 procent gerapporteerd en bij een eerste raming in januari ging het om stagnatie.

De iets sterkere groei is te danken aan hogere bestedingen van consumenten en overheden en meer investeringen. Daar stond wel een krimp van de export en import tegenover. Voor de gehele Europese Unie werd voor het vierde kwartaal een vooruitgang van 0,4 procent gemeld door Eurostat. Dat was eerder nog 0,2 procent.

Het statistiekbureau uit Luxemburg stelde ook de groei van de eurozone over heel 2024 naar boven bij tot 0,9 procent. Dat was eerder nog 0,7 procent. De economie van de EU groeide vorig jaar volgens de nieuwe ramingen met 1 procent.

Nieuwe voorspellingen

Binnen de EU werd de sterkste groei in het afgelopen kwartaal gemeten voor Ierland (plus 3,6 procent). Duitsland, de grootste economie van Europa, kromp met 0,2 procent en voor Frankrijk ging het om een neergang van 0,1 procent. De Nederlandse economie groeide 0,4 procent in de laatste drie maanden van vorig jaar.

De Europese Centrale Bank (ECB) kwam donderdag nog met nieuwe voorspellingen voor de eurozone die iets zwakker waren dan de prognoses in december. Voor dit jaar voorziet de ECB nu een groei van 0,9 procent en voor volgend jaar 1,2 procent. De centrale bank in Frankfurt verlaagde verder opnieuw de rente om zo de economie te steunen.

Meer uit Financieel

Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israƫl tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

2 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiƫle goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

2 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

3 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

3 uur geleden
Air France schort vluchten naar Cuba op door brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.

3 uur geleden
Geen vluchten vanaf Brussels Airport door nationale staking

BRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.

4 uur geleden
Wall Street opent gemengd, blik beleggers op Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.

4 uur geleden