Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie eurozone groeit weer in tweede kwartaal na stagnatie

Economie eurozone groeit weer in tweede kwartaal na stagnatie

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van dit jaar weer gegroeid. Volgens een eerste raming van het Europese statistiekbureau Eurostat kwam de economische groei uit op 0,3 procent ten opzichte van een kwartaal eerder. Ook bleek uit herziene cijfers van Eurostat dat de economie van het eurogebied in het eerste kwartaal toch niet in een recessie was beland.

In de eerste drie maanden van het jaar was namelijk sprake van een nulgroei ofwel stagnatie van de economie. In juni meldde Eurostat nog een krimp van 0,1 procent voor het eerste kwartaal. Ook voor het vierde kwartaal van 2022 werd toen een krimp van 0,1 procent gemeld. De eurozone leek daarmee in een recessie te zijn beland. Bij twee kwartalen van krimp op rij wordt door economen van een technische recessie gesproken. De krimp van 0,1 procent in het vierde kwartaal van vorig jaar bleef wel gehandhaafd.

Voor de gehele Europese Unie werd in het tweede kwartaal een nulgroei opgetekend door Eurostat. Dat was nog een groei van 0,2 procent in het voorgaande kwartaal. Ook in Duitsland, de grootste economie van Europa, was in het afgelopen kwartaal sprake van een stagnatie. In de twee voorgaande kwartalen liet de Duitse economie nog een krimp zien.

De Franse economie, de op een na grootste van de eurozone, groeide in het tweede kwartaal onverwacht hard met 0,5 procent. De Italiaanse economie liet daarentegen in het tweede kwartaal een onverwachte krimp zien met 0,3 procent. In het eerste kwartaal was nog sprake van een economische groei in Italië van 0,6 procent.

Meer uit Financieel

Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

1 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

1 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

2 uur geleden
Jumbo verhoogt koffieprijzen opnieuw

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.

2 uur geleden
Trump wil dat luchtverkeersleiders in VS weer aan het werk gaan

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.

2 uur geleden
Amazon aangeklaagd om verkoop sekspoppen met kinderlijk uiterlijk

STOCKHOLM (ANP/BELGA) - De Zweedse kinderrechtenorganisatie ChildX heeft een klacht ingediend tegen Amazon en twee andere webshops om de verkoop van sekspoppen met kinderlijk uiterlijk. De klacht volgt op dagenlange ophef rond de Chinese webwinkel Shein in Frankrijk.

2 uur geleden
Wall Street hoger door hoop op einde shutdown VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de nieuwe handelsweek. De stemming onder beleggers op Wall Street werd gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

4 uur geleden