Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie eurozone groeit met 0,7 procent, sterker dan verwacht

Economie eurozone groeit met 0,7 procent, sterker dan verwacht

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal met 0,7 procent gegroeid in vergelijking met een kwartaal eerder. Dat stelt het Europese statistiekbureau Eurostat in een voorlopige schatting. Daarmee groeide de economie van het eurogebied iets sterker dan in het eerste kwartaal en ook meer dan economen hadden verwacht, ondanks de tegenwind van de hoge inflatie.

In het eerste kwartaal bedroeg de groei een bijgestelde 0,5 procent, van een eerder gemelde 0,6 procent. Economen hadden in doorsnee juist verwacht dat de groei van het bruto binnenlands product (bbp) van het eurogebied in het afgelopen kwartaal zou afzwakken naar 0,2 procent.

Eerder op de dag werd bekend dat de Duitse economie, de grootste van Europa, in het tweede kwartaal tot stilstand is gekomen, vooral vanwege een zwakkere export. Maar in Spanje en Italië groeide de economie juist veel sterker, geholpen door het herstel van het toerisme van de coronapandemie. De Franse economie toonde bovendien groei, na een krimp in het eerste kwartaal, dankzij een sterke export. Er zijn nog geen cijfers beschikbaar over de Nederlandse economie in het tweede kwartaal.

Plus

Voor de gehele Europese Unie werd een plus gemeten van 0,6 procent, net als in het voorgaande kwartaal.

De economie van de eurolanden heeft wel te kampen met hoge inflatie, onrust over de Russische gasleveringen, problemen in toeleveringsketens en zorgen over een recessie. Het vertrouwen van consumenten is naar een dieptepunt gezakt en ook bij bedrijven is het sentiment flink verslechterd. Ook de renteverhogingen van de Europese Centrale Bank (ECB) en andere centrale banken in de wereld om de hoge inflatie tegen te gaan kunnen zorgen voor afkoeling van de economie.

Recessie

De grote Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs meldde eerder deze week dat de economie van het eurogebied in het derde kwartaal waarschijnlijk zal krimpen, en ook in het vierde kwartaal van dit jaar. Daarmee zou de eurozone in een recessie belanden. Economen van ING zeggen eveneens dat een recessie op de loer ligt.

De Europese Commissie verlaagde eerder deze maand nog de groeiprognose voor heel 2022 voor de eurozone naar 2,6 procent. Eerder werd verwacht dat het bbp met 2,7 procent zou groeien. De voorspelling voor volgend jaar werd ook neerwaarts bijgesteld.

Meer uit Financieel

Topman Rabo wil soepelere bankenregels voor duurzamer Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Banken in Nederland kunnen belangrijke ontwikkelingen zoals verduurzaming en de energietransitie beter financieren als de overheid regels voor banken versoepelt. Dit heeft topman Stefaan Decraene van Rabobank dinsdag tegen journalisten gezegd.

37 minuten geleden
Motorenmerk Harley-Davidson groeit weer na reeks krimpkwartalen

MILWAUKEE (ANP/RTR) - Motorfietsenfabrikant Harley-Davidson heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. Dit is een opsteker voor de onlangs aangetreden topman Artie Starrs, want in de voorgaande kwartalen daalden de opbrengsten van het Amerikaanse bedrijf telkens.

1 uur geleden
Meer auto's, maar minder kilometers per bestuurder sinds corona

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse automobilisten reden vorig jaar gemiddeld bijna 6 procent minder kilometers dan in 2019 voordat de coronacrisis uitbrak, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend.

1 uur geleden
Toeleverancier waarschuwt: problemen Nexperia nog niet voorbij

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - De problemen met de beschikbaarheid van Nexperia-chips zijn nog niet opgelost, heeft de topman van de Duitse industrieel toeleverancier Schaeffler gezegd. Eerder waarschuwde de Europese auto-industrie voor productieproblemen die kunnen ontstaan na het exportverbod dat China Nexperia oplegde uit onvrede over ingrepen van de Nederlandse regering bij de Nijmeegse chipmaker. Het afgelopen weekend deed China een concessie op dat vlak.

2 uur geleden
Meer gebruikers en abonnees voor muziekstreamingdienst Spotify

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft in het derde kwartaal het aantal gebruikers en betalende abonnees verder zien toenemen. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg op jaarbasis met 11 procent tot 713 miljoen. Die aanwas van 17 miljoen gebruikers was groter dan de 14 miljoen die Spotify zelf had verwacht.

2 uur geleden
Noors staatsfonds stemt tegen megabeloning Tesla-topman Musk

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds is van plan tegen een nieuw beloningsvoorstel voor Elon Musk als topman van elektrische autofabrikant Tesla te stemmen. De beloning in aandelen kan volgens nieuwe beloningsplannen oplopen tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het staatsfonds zegt zich zorgen te maken over de grootte van dat pakket. Ook zou Tesla te weinig doen om de risico's rond de grote afhankelijkheid van Musk te verminderen.

4 uur geleden
AEX-index zakt flink weg, Philips wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag hard omlaag. Het aandeel Philips opende wel hoger. Het zorgtechnologiebedrijf boekte meer omzet en winst in het derde kwartaal, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.

6 uur geleden