Economie eurozone groeit gestaag door
LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone groeide in het derde kwartaal in een vergelijkbaar tempo als in de tweede periode. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat kwam de groei uit op 2,2 procent ten opzichte van een periode eerder. In het tweede kwartaal was nog sprake van een groei van 2,1 procent.
De Duitse economie deed het minder goed dan verwacht. De omvang daarvan nam met 1,8 procent toe ten opzichte van de drie maanden ervoor. Die groei is minder sterk dan in het tweede kwartaal, want het Duitse statistiekbureau Destatis stelde gelijk het cijfer voor die periode naar boven bij. In de maanden april tot en met juni groeide de economie naar nu blijkt met 1,9 procent.
De groei van de Duitse economie in het afgelopen kwartaal viel lager uit dan economen in doorsnee hadden verwacht. Zij rekenden namelijk op een groei van 2,2 procent. Vooral de Duitse industrie was daar debet aan. Die had veel last van leveringsproblemen, zoals bijvoorbeeld van chips. Vooral de omvangrijke autosector in de grootste economie van Europa had daar last van.
Eerder deze week waren er al berichten dat de Duitse regering de groeiprognoses voor de economie dit jaar gaat verlagen. Die voor volgend jaar, als de problemen in de leveringsketens van bedrijven vermoedelijk verminderen, zouden dan juist omhoog gaan.
De Franse economie groeide juist aanzienlijk sneller dan verwacht. Door onder meer hogere uitgaven van consumenten en een toegenomen export ging het bruto binnenlands product daar met 3 procent vooruit.
De Italiaanse economie werd 2,6 procent groter op kwartaalbasis en ook dat was een sterkere toename dan verwacht. De Spaanse economie groeide juist minder sterk dan voorzien, maar nog altijd met 2 procent ten opzichte van het tweede kwartaal.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De opkomst voor de staking in de metaal- en bouwsector vrijdag in Oost-Nederland is iets lager uitgevallen dan verwacht. FNV-bestuurder Dino Djulbic zegt dat 200 tot 250 werknemers het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Donderdag dacht de grootste vakbond van Nederland nog dat zo'n 250 mensen dit zouden doen.
1 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in augustus verder gestegen na de toename in juli, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De prijsstijgingen worden veroorzaakt door de extreme weersomstandigheden en de aanhoudende geopolitieke spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, die de aanvoer vanuit belangrijke productieregio's verstoren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt McDonald's een last onder dwangsom op, omdat de fastfoodketen zich in Nederland niet houdt aan regels voor wegwerpbekers. McDonald's heeft de inspectie beloofd om vanaf volgend jaar alleen nog maar herbruikbare bekers aan zijn klanten in de restaurants aan te bieden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van bierbrouwer Heineken leggen maandag 3 uur lang het werk neer vanwege de kabinetsplannen rond sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Medewerkers in de brouwerijen in Den Bosch en het Zuid-Hollandse Zoeterwoude werken die dag tussen 10.00 uur en 13.00 uur niet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers wachten vooral op het banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een sterke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de inflatie te bestrijden door de leenkosten te verhogen, terwijl een zwakke banengroei een reden kan zijn om de rente onveranderd te laten.
3 uur geleden