Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie eurozone groeit gestaag door

Economie eurozone groeit gestaag door

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone groeide in het derde kwartaal in een vergelijkbaar tempo als in de tweede periode. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat kwam de groei uit op 2,2 procent ten opzichte van een periode eerder. In het tweede kwartaal was nog sprake van een groei van 2,1 procent.

De Duitse economie deed het minder goed dan verwacht. De omvang daarvan nam met 1,8 procent toe ten opzichte van de drie maanden ervoor. Die groei is minder sterk dan in het tweede kwartaal, want het Duitse statistiekbureau Destatis stelde gelijk het cijfer voor die periode naar boven bij. In de maanden april tot en met juni groeide de economie naar nu blijkt met 1,9 procent.

De groei van de Duitse economie in het afgelopen kwartaal viel lager uit dan economen in doorsnee hadden verwacht. Zij rekenden namelijk op een groei van 2,2 procent. Vooral de Duitse industrie was daar debet aan. Die had veel last van leveringsproblemen, zoals bijvoorbeeld van chips. Vooral de omvangrijke autosector in de grootste economie van Europa had daar last van.

Eerder deze week waren er al berichten dat de Duitse regering de groeiprognoses voor de economie dit jaar gaat verlagen. Die voor volgend jaar, als de problemen in de leveringsketens van bedrijven vermoedelijk verminderen, zouden dan juist omhoog gaan.

De Franse economie groeide juist aanzienlijk sneller dan verwacht. Door onder meer hogere uitgaven van consumenten en een toegenomen export ging het bruto binnenlands product daar met 3 procent vooruit.

De Italiaanse economie werd 2,6 procent groter op kwartaalbasis en ook dat was een sterkere toename dan verwacht. De Spaanse economie groeide juist minder sterk dan voorzien, maar nog altijd met 2 procent ten opzichte van het tweede kwartaal.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

7 uur geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

9 uur geleden
Brussel onderzoekt snelle importstop in strijd tegen China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat kijken of ze een nieuw handelsinstrument kan ontwikkelen waarmee "snel en onmiddellijk" de toegang tot de Europese markt kan worden stopgezet. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een tweedaagse top met EU-leiders in Brussel.

9 uur geleden
AH: in ieder geval tot en met dinsdag geen bezorging boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verlengt de periode waarin het bedrijf geen onlinebestelde boodschappen bezorgt. In een verklaring laat de supermarktketen weten dat het tot en met dinsdag alles moet annuleren. Eerder meldde het bedrijf al dat het tot en met zondag geen boodschappen zou bezorgen. De supermarktketen zegt er alles aan te doen om vanaf de tweede helft van de week klanten wel weer boodschappen thuis te bezorgen.

12 uur geleden
AEX eindigt beursweek met nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag op een slotrecord geëindigd. De hoofdindex sloot 0,9 procent hoger op 1142,88 punten en verbeterde daarmee het vorige slotrecord van woensdag, toen de graadmeter nog op 1137,09 punten sloot. Het algehele sentiment op de beurs was vlak voor het weekend positief na een turbulente week, waarbij aandelen gerelateerd aan AI en in de technologiesector eerst werden verkocht, maar later weer deels in trek waren.

12 uur geleden
ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over

DEN HAAG (ANP) - De ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over. Naar eigen zeggen wil de ANWB een grote speler op de Nederlandse energiemarkt worden en de overname van het Utrechtse bedrijf "brengt die ambitie dichterbij". ANWB Energie heeft momenteel 200.000 klanten, NextEnergy zo'n 90.000. Beide bedrijven leveren dynamische contracten.

13 uur geleden
Tesla wint op Wall Street na onthulling vliegende sportwagen

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.

14 uur geleden