Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie eurozone groeit gestaag door

Economie eurozone groeit gestaag door

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone groeide in het derde kwartaal in een vergelijkbaar tempo als in de tweede periode. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat kwam de groei uit op 2,2 procent ten opzichte van een periode eerder. In het tweede kwartaal was nog sprake van een groei van 2,1 procent.

De Duitse economie deed het minder goed dan verwacht. De omvang daarvan nam met 1,8 procent toe ten opzichte van de drie maanden ervoor. Die groei is minder sterk dan in het tweede kwartaal, want het Duitse statistiekbureau Destatis stelde gelijk het cijfer voor die periode naar boven bij. In de maanden april tot en met juni groeide de economie naar nu blijkt met 1,9 procent.

De groei van de Duitse economie in het afgelopen kwartaal viel lager uit dan economen in doorsnee hadden verwacht. Zij rekenden namelijk op een groei van 2,2 procent. Vooral de Duitse industrie was daar debet aan. Die had veel last van leveringsproblemen, zoals bijvoorbeeld van chips. Vooral de omvangrijke autosector in de grootste economie van Europa had daar last van.

Eerder deze week waren er al berichten dat de Duitse regering de groeiprognoses voor de economie dit jaar gaat verlagen. Die voor volgend jaar, als de problemen in de leveringsketens van bedrijven vermoedelijk verminderen, zouden dan juist omhoog gaan.

De Franse economie groeide juist aanzienlijk sneller dan verwacht. Door onder meer hogere uitgaven van consumenten en een toegenomen export ging het bruto binnenlands product daar met 3 procent vooruit.

De Italiaanse economie werd 2,6 procent groter op kwartaalbasis en ook dat was een sterkere toename dan verwacht. De Spaanse economie groeide juist minder sterk dan voorzien, maar nog altijd met 2 procent ten opzichte van het tweede kwartaal.

Meer uit Financieel

Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

1 uur geleden
Rechter: geen onderzoek naar Philips in slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.

2 uur geleden
Tesla geeft rijassistent in Europa een nieuwe naam na kritiek

DEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.

2 uur geleden
Benzineprijs bereikt record en is nu even hoog als diesel

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.

6 uur geleden
Justitie in Brazilië klaagt Shell aan na overstromingen in 2024

BRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.

6 uur geleden
Meer loodgietersbedrijven, toch nog tekort aan vakmensen

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.

8 uur geleden
Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

16 uur geleden