Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economen: farmaceutische industrie sterkst verbonden met VS

Economen: farmaceutische industrie sterkst verbonden met VS

UTRECHT (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft de sterkste verbondenheid met de Verenigde Staten en is dus ook het kwetsbaarst voor mogelijke Amerikaanse importheffingen. Dat hebben economen van Rabobank dinsdag gezegd in een podcast over de dreiging dat de Amerikaanse president Donald Trump met tarieven voor Europa komt.

In Nederland worden volgens de economen veel medicijnen gemaakt die onder meer bestemd zijn voor de VS. Bedrijven als Janssen, Organon en Pfizer hebben hier grote vestigingen. Een andere sector die "rood kleurt" als het gaat om afhankelijkheid van de VS is de machine-industrie. Dat betreft onder meer chipmachinefabrikant ASML.

"We zien ook dat bepaalde aanleverende sectoren aan de maakindustrie verbonden zijn met de VS. Bijvoorbeeld de dienstverlening. Je zou dan kunnen denken aan een consultancybureau dat een consultancydienst levert aan een fabriek in Nederland die exporteert naar de VS." Op die manier zouden heffingen dus ook andere sectoren kunnen raken.

Rabobank-deskundigen Lize Nauta, Wouter Remmen en Hugo Erken wezen er in de podcast op dat niet gezegd is dat de genoemde sectoren het bangst moeten zijn voor importheffingen. De Amerikanen zouden zichzelf eigenlijk ook benadelen als ze de handel in producten die ze zelf erg nodig hebben, gaan belasten. Maar daar staat volgens de kenners tegenover dat Trump niet alleen met een economische bril kijkt, maar ook kijkt naar bijvoorbeeld hoe afhankelijk hij van andere landen wil zijn.

Meer uit Financieel

Glasvezel ver weg voor half miljoen adressen, zegt Telecompaper

HOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.

13 minuten geleden
Duits beleggersvertrouwen gekelderd door oorlog Midden-Oosten

MÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.

1 uur geleden
Hoogste rechter wijst beroep Odido tegen Huawei-ban af

DEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.

1 uur geleden
Nederland wil met Finland en VK defensiekredietinstelling starten

DEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.

2 uur geleden
IMF bezorgd dat Oekraïne niet genoeg hervormt voor steun

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.

2 uur geleden
KHN: extra omzet WK voetbal essentieel voor horeca

WOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.

3 uur geleden
Seats and Sofas compenseert klanten voor kosten rond garanties

AMSTERDAM (ANP) - Meubelwinkelketen Seats and Sofas gaat bijna 1500 klanten compenseren voor kosten die zij maakten rond garanties. Uit onderzoek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) kwam naar voren dat klanten van Seats and Sofas die een beroep deden op hun garantie het meubel zelf bij een winkel moesten brengen of moesten betalen voor het laten ophalen of voor een monteur. De ACM stelt dat zij hierdoor onterecht werden belast met extra kosten.

3 uur geleden