Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economen: farmaceutische industrie sterkst verbonden met VS

Economen: farmaceutische industrie sterkst verbonden met VS

UTRECHT (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft de sterkste verbondenheid met de Verenigde Staten en is dus ook het kwetsbaarst voor mogelijke Amerikaanse importheffingen. Dat hebben economen van Rabobank dinsdag gezegd in een podcast over de dreiging dat de Amerikaanse president Donald Trump met tarieven voor Europa komt.

In Nederland worden volgens de economen veel medicijnen gemaakt die onder meer bestemd zijn voor de VS. Bedrijven als Janssen, Organon en Pfizer hebben hier grote vestigingen. Een andere sector die "rood kleurt" als het gaat om afhankelijkheid van de VS is de machine-industrie. Dat betreft onder meer chipmachinefabrikant ASML.

"We zien ook dat bepaalde aanleverende sectoren aan de maakindustrie verbonden zijn met de VS. Bijvoorbeeld de dienstverlening. Je zou dan kunnen denken aan een consultancybureau dat een consultancydienst levert aan een fabriek in Nederland die exporteert naar de VS." Op die manier zouden heffingen dus ook andere sectoren kunnen raken.

Rabobank-deskundigen Lize Nauta, Wouter Remmen en Hugo Erken wezen er in de podcast op dat niet gezegd is dat de genoemde sectoren het bangst moeten zijn voor importheffingen. De Amerikanen zouden zichzelf eigenlijk ook benadelen als ze de handel in producten die ze zelf erg nodig hebben, gaan belasten. Maar daar staat volgens de kenners tegenover dat Trump niet alleen met een economische bril kijkt, maar ook kijkt naar bijvoorbeeld hoe afhankelijk hij van andere landen wil zijn.

Meer uit Financieel

Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

1 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

2 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

3 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

12 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

13 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

15 uur geleden