Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economen: Duitsland in recessie bij directe stop Russisch aardgas

Economen: Duitsland in recessie bij directe stop Russisch aardgas

BERLIJN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland kan in een "scherpe recessie" belanden als het land onmiddellijk stopt met de import van Russisch aardgas. Dat zeggen economen van vijf vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituten. De oorlog in Oekraïne zorgt dit jaar al voor een veel minder sterke groei van de Duitse economie dan eerder werd verwacht, aldus de experts.

De groeiverwachting voor de grootste economie van Europa, en de belangrijkste handelspartner van Nederland, is neerwaarts bijgesteld naar 2,7 procent. Eerder rekenden de instituten op een plus van 4,8 procent. Voor volgend jaar wordt een groei van 3,1 procent voorspeld.

De economen spreken van een "schokgolf" voor de economie door de oorlog in Oekraïne. Zo jagen de sterk gestegen energieprijzen de inflatie aan, wat de koopkracht van huishoudens onder druk zet. Duitsland is voor zijn gas, maar ook voor olie en steenkool, erg afhankelijk van Rusland. De Duitse brancheorganisatie voor energiebedrijven stelt dat er een tijdplan moet worden opgesteld om los te komen van Russisch gas.

De raming komt van het Institut für Wirtschaftsforschung in Berlijn, Ifo in München, het Institut für Weltwirtschaft in Kiel, het Leibniz-Institut für Wirtschaftsforschung in Halle en RWI in Essen. Zij publiceren twee keer per jaar een prognose waar veel waarde aan wordt gehecht. De bevindingen vormen ook de basis voor ramingen van de Duitse overheid.

Meer uit Financieel

Trump verlaagt importheffingen op landbouwmachines

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.

17 minuten geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Liander opgelopen tot 7300

ARNHEM (ANP) - Bij de regionale netbeheerder Liander staan op dit moment 7300 huishoudens en kleine ondernemers op een wachtlijst voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting. Huishoudens gebruiken steeds meer elektriciteit en op sommige plekken op het stroomnet is het daardoor te druk geworden voor de aangevraagde aansluitingen.

40 minuten geleden
Inflatie stijgt tot 3,5 procent in mei door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in mei 3,5 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,8 procent in april.

1 uur geleden
Jonge ondernemers hebben miljoen meer nodig voor top 100 Quote

AMSTERDAM (ANP) - Jonge ondernemers hebben dit jaar 1 miljoen euro meer nodig om bij de honderd rijkste 'selfmade' miljonairs onder de 40 jaar te horen. Er is nu minimaal 18 miljoen euro nodig voor een plekje in de lijst van zakenblad Quote. Het gezamenlijke vermogen van de honderd rijkste jonge ondernemers is in een jaar met 6 procent gegroeid, tot bijna 6,4 miljard euro.

2 uur geleden
Eurostar vervoert meer treinreizigers van en naar Nederland

BRUSSEL (ANP) - Eurostar heeft opnieuw meer treinreizigers van en naar Nederland vervoerd. Dat meldt de spoorvervoerder in de jaarcijfers over 2025. Het bedrijf kondigt ook nieuwe internationale routes aan, waaronder de verbinding tussen Amsterdam en het Zwitserse Genève.

2 uur geleden
ABN AMRO: mensen gaan minder vaak uit eten in restaurants

AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."

8 uur geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

8 uur geleden