Economen Baarsma en Teulings stappen uit Herstel-NL
AMSTERDAM (ANP) - Hoogleraar economie Barbara Baarsma en voormalig CPB-directeur Coen Teulings stappen uit Herstel-NL, een initiatief om met een alternatieve corona-aanpak de lockdown te beëindigen. Op hun Linkedin-pagina's laten ze weten vanaf dinsdag "niet langer bij Herstel-NL betrokken" te zijn. Een reden voor hun vertrek geven ze niet. Ook econoom Bas Jacobs is opgestapt, bevestigt hij aan het AD.
"Ik was bij de start als meedenker betrokken bij Herstel-NL. Mijn rol was argumenten op basis van feiten en onderzoek in te brengen voor goed beleid. Die rol blijf ik vervullen, maar niet langer bij Herstel-NL", schrijft Baarsma, die ook directievoorzitter van de Rabobank Amsterdam is, op de zakelijke netwerksite. Dezelfde verklaring plaatste ook Teulings op zijn pagina. Jacobs zegt tegen het AD dat Herstel-NL te veel een actiegroep is geworden en dat hij zich daar niet prettig bij voelt.
Voorzitter Robin Fransman van Herstel-NL liet eerder op de avond weten, benaderd te zijn "door kringen rond het kabinet met het verzoek om de campagne van Herstel-NL tijdelijk te staken tot na de verkiezingen". Over dat verzoek heeft onder meer het bestuur zich maandagavond gebogen, schrijft Fransman. "Besloten is om de campagne voort te zetten."
Herstel-NL kreeg de afgelopen dagen veel aandacht in de media, nadat vorige week een campagne werd gelanceerd, maar werd ook bekritiseerd. Volgens de initiatiefnemers, onder wie een groep artsen, economen en wetenschappers, zou Nederland vanaf 1 maart weer 'open' kunnen.
Het plan moet verdere schade aan de maatschappij helpen voorkomen. Door de corona-aanpak meer te baseren op de "reële gevaren" van het virus en gerichte bescherming van kwetsbare groepen zouden het onderwijs, de economie en het sociale leven snel weer op kunnen starten. De initiatiefnemers doen allemaal op persoonlijke titel mee, liet een woordvoerder van Herstel-NL eerder weten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs, de oud-directeur van het Stedelijk Museum, is zondagavond in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP bevestigd na berichtgeving van Het Parool.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt eraan om 350 miljoen euro aan hogere lasten voor werkenden in 2027 te compenseren, zei staatssecretaris Eelco Eerenberg (D66) in het debat over de belastingen. Daarmee hoopt hij deels tegemoet te komen aan de kritiek op de geplande lastenverzwaring. "En daarmee ook het vergroten van steun." Er is nu namelijk nog geen Kamermeerderheid voor het belastingplan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Dance Event heeft de afgelopen week ruim 600.000 bezoekers getrokken. Hiermee heeft de dertigste editie van het evenement de recordcijfers van het jaar daarvoor geëvenaard, meldt de organisatie.
2 uur geledenSCHEVENINGEN (ANP) - De kitesurfer die zondagmiddag vermist raakte bij Scheveningen is ook op maandagochtend nog niet gevonden. De politie meldt dat de zoektocht rond lunchtijd is gestaakt door weersomstandigheden. Op maandag wordt niet meer doorgezocht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben maandagochtend al meer dan duizend schademeldingen van klanten ontvangen vanwege de stormen die de afgelopen dagen over Nederland trokken. Bij Interpolis en Centraal Beheer, die beide onder Achmea vallen, zijn tot nu toe volgens een woordvoerster al zo'n duizend schadegevallen gemeld. Nationale-Nederlanden (NN) heeft er ongeveer "een kleine vijfhonderd" binnen, meldt een woordvoerder. De harde wind richtte vooral in en om het huis schade aan, maar ook aan auto's door bijvoorbeeld omgewaaide bomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingen, D66) komt volgende week met een nieuwe versie van het belastingplan. Daarin moet staan wat het kabinet na een week onderhandelen heeft gehoord van de oppositie "en wat we vinden dat aangepast moet worden". Maandag debatteert de Kamer de hele dag met de Tweede Kamer over het belastingplan, maar dat is dus nog een oudere versie.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - De alarmcentrale Eurocross waarschuwt voor de risico's van rijden op een scooter in het buitenland. Dit jaar kreeg de centrale al 247 meldingen van Nederlanders die betrokken waren bij een scooterongeluk op reis. Dat is meer dan in heel 2025 werden gemeld.
6 uur geleden