Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economen Baarsma en Teulings stappen uit Herstel-NL

Economen Baarsma en Teulings stappen uit Herstel-NL

AMSTERDAM (ANP) - Hoogleraar economie Barbara Baarsma en voormalig CPB-directeur Coen Teulings stappen uit Herstel-NL, een initiatief om met een alternatieve corona-aanpak de lockdown te beëindigen. Op hun Linkedin-pagina's laten ze weten vanaf dinsdag "niet langer bij Herstel-NL betrokken" te zijn. Een reden voor hun vertrek geven ze niet. Ook econoom Bas Jacobs is opgestapt, bevestigt hij aan het AD.

"Ik was bij de start als meedenker betrokken bij Herstel-NL. Mijn rol was argumenten op basis van feiten en onderzoek in te brengen voor goed beleid. Die rol blijf ik vervullen, maar niet langer bij Herstel-NL", schrijft Baarsma, die ook directievoorzitter van de Rabobank Amsterdam is, op de zakelijke netwerksite. Dezelfde verklaring plaatste ook Teulings op zijn pagina. Jacobs zegt tegen het AD dat Herstel-NL te veel een actiegroep is geworden en dat hij zich daar niet prettig bij voelt.

Voorzitter Robin Fransman van Herstel-NL liet eerder op de avond weten, benaderd te zijn "door kringen rond het kabinet met het verzoek om de campagne van Herstel-NL tijdelijk te staken tot na de verkiezingen". Over dat verzoek heeft onder meer het bestuur zich maandagavond gebogen, schrijft Fransman. "Besloten is om de campagne voort te zetten."

Herstel-NL kreeg de afgelopen dagen veel aandacht in de media, nadat vorige week een campagne werd gelanceerd, maar werd ook bekritiseerd. Volgens de initiatiefnemers, onder wie een groep artsen, economen en wetenschappers, zou Nederland vanaf 1 maart weer 'open' kunnen.

Het plan moet verdere schade aan de maatschappij helpen voorkomen. Door de corona-aanpak meer te baseren op de "reële gevaren" van het virus en gerichte bescherming van kwetsbare groepen zouden het onderwijs, de economie en het sociale leven snel weer op kunnen starten. De initiatiefnemers doen allemaal op persoonlijke titel mee, liet een woordvoerder van Herstel-NL eerder weten.

Meer uit Binnenland

China protesteert tegen Nederlandse waarschuwingen over hackers

DEN HAAG (ANP) - Nederland besmeurt het imago van China door te stellen dat Chinese hackers hun cyberaanvallen tegen Nederland zullen verhevigen. Dat schrijft de Chinese ambassade in Den Haag in een bericht op haar website.

32 minuten geleden
Halsema en politiechef verafschuwen 'steun voor Hamas' op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De burgemeester van Amsterdam en de Amsterdamse politiechef hebben "met grote afschuw" gezien hoe demonstranten voor het monument op de Dam Hamas steunden. Dat meldt de woordvoerder van de burgemeester, Femke Halsema, woensdagavond. Op een pro-Palestijnse betoging hield een aantal demonstranten een groene vlag omhoog met daarop "we support Hamas".

6 uur geleden
Landgraaf gaat tijdelijk asielzoekers op Pinkpop-terrein opvangen

LANDGRAAF (ANP) - De gemeente Landgraaf gaat maximaal driehonderd asielzoekers tijdelijk opvangen op het evenemententerrein Megaland, waar jaarlijks het festival Pinkpop plaatsvindt. Volgens de Limburgse gemeente kwam het verzoek om het terrein te gebruiken voor tijdelijke noodopvang van de minister van Asiel en Migratie. "Daarmee voldoen we aan de wettelijke verplichting vanuit de Spreidingswet."

7 uur geleden
Burgemeester van Amsterdam ontbindt pro-Palestijns protest

AMSTERDAM (ANP) - De burgemeester van Amsterdam, Femke Halsema, heeft een pro-Palestijnse demonstratie bij de Stopera ontbonden, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse. De politie riep de ruim honderd demonstranten op het gebied te verlaten, anders zou er geweld worden gebruikt. De mobiele eenheid was aanwezig om hen weg te drijven, maar heeft niet ingegrepen.

9 uur geleden
Ministers wonen herdenking 7 oktober bij in Amsterdamse synagoge

AMSTERDAM (ANP) - Defensieminister en vicepremier Dilan Yeşilgöz (VVD), buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) en minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, D66) waren woensdagavond bij een herdenking voor de slachtoffers van de aanval van Hamas op Israël. De herdenking vond plaats in een synagoge in Amsterdam en werd georganiseerd door de Israëlische ambassade en het Centraal Joods Overleg.

9 uur geleden
ICT van Belastingdienst heeft komende jaren handen vol aan box 3

DEN HAAG (ANP) - De komende twee jaar is zo ongeveer alle vrijgekomen ICT-capaciteit bij de Belastingdienst nodig voor de nieuwe vermogenswinstheffing en enkele andere belastingaanpassingen die het kabinet wil doorvoeren. Dat heeft staatssecretaris Eelco Eerenberg woensdag in een debat over de fiscus gezegd. Het kabinet waarschuwde al eerder dat het instellen van een heffing over winst uit spaargeld, aandelen en vastgoed in box 3 veel vraagt van de uitvoeringsorganisatie. "Dat gaat hobbelig worden", zei de D66-bewindsman nog maar eens.

10 uur geleden
Tweede Kamer steunt wet voor alcoholmeter bij veroordeling

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een wet die veroordeelden kan verplichten een alcoholmeter te dragen. Het gaat bijvoorbeeld om mensen die een alcoholverbod hebben gekregen, omdat zij met te veel drank op achter het stuur zaten.

11 uur geleden