Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Echtgenote Schröder ontslagen na bezoek Russische ambassade

Echtgenote Schröder ontslagen na bezoek Russische ambassade

BERLIJN (ANP) - De echtgenote van de Duitse oud-bondskanselier Gerhard Schröder is per direct ontslagen na een omstreden bezoek aan de Russische ambassade in Berlijn, berichten Duitse media. Soyeon Schröder-Kim werkte voor NRW.Global Business, een bedrijf van de deelstaat Noordrijn-Westfalen.

Schröder-Kim was vorige week met haar man, de voormalige leider van de sociaaldemocraten (SPD), bij een receptie op de Russische ambassade. De bijeenkomst stond in het teken van de overwinning op nazi-Duitsland. Andere Duitse politici kwamen volgens de media niet opdagen uit protest tegen de Russische invasie in Oekraïne.

Schröder-Kim vertegenwoordigde NRW.Global Business in Zuid-Korea. Ze had meermaals te horen gekregen dat vertegenwoordigers zich niet publiekelijk moeten uitspreken over politiek gevoelige onderwerpen, vooral met betrekking tot de oorlog in Oekraïne. Dat heeft het bedrijf verklaard, aldus Duitse media. Haar dienstverband is na een juridische toetsing opgezegd.

Gerhard Schröder leidde Duitsland van 1998 tot en met 2005. Hij lag in de afgelopen jaren vooral onder vuur vanwege zijn banden met de Russische president Vladimir Poetin en zijn topposities bij Russische energiebedrijven. Het Duitse parlement besloot vorig jaar uit protest Schröder zijn privileges te ontnemen. Hij mocht als oud-bondskanselier tot dan toe op kosten van de belastingbetaler een kantoor aanhouden in de Bondsdag. Partijgenoten probeerden twee keer Schröder uit de SPD te zetten, maar beide pogingen mislukten.

Meer uit Buitenland

Orbán trekt veto pas in als olie door pijpleiding stroomt

BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán herhaalt voorafgaand aan de EU-top: zolang er geen olie stroomt door de beschadigde Droezjba-pijpleiding blokkeert hij de EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. Oekraïne heeft reparaties toegezegd en verwacht dat er over zes weken weer olie door de pijpleiding kan stromen. Desondanks houdt Orbán voet bij stuk, ondanks dat hij in december nog zijn handtekening zette onder de lening.

58 minuten geleden
De Wever nuanceert bij EU-top mening over kopen Russische energie

BRUSSEL (ANP) - Belgische premier Bart De Wever is voorafgaand aan de top met andere EU-leiders vooral aan het nuanceren dat hij de relaties met Moskou niet nu wil normaliseren. Hij suggereerde dat afgelopen weekend als optie om zo weer goedkope Russische olie en gas te kunnen importeren. Hij verklaarde later dat dat alleen het geval zou zijn als er sprake zou zijn van een rechtvaardig en duurzaam vredesakkoord tussen Oekraïne en Rusland.

1 uur geleden
Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

6 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

9 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

9 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

9 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

11 uur geleden