Echtgenote Schröder ontslagen na bezoek Russische ambassade
BERLIJN (ANP) - De echtgenote van de Duitse oud-bondskanselier Gerhard Schröder is per direct ontslagen na een omstreden bezoek aan de Russische ambassade in Berlijn, berichten Duitse media. Soyeon Schröder-Kim werkte voor NRW.Global Business, een bedrijf van de deelstaat Noordrijn-Westfalen.
Schröder-Kim was vorige week met haar man, de voormalige leider van de sociaaldemocraten (SPD), bij een receptie op de Russische ambassade. De bijeenkomst stond in het teken van de overwinning op nazi-Duitsland. Andere Duitse politici kwamen volgens de media niet opdagen uit protest tegen de Russische invasie in Oekraïne.
Schröder-Kim vertegenwoordigde NRW.Global Business in Zuid-Korea. Ze had meermaals te horen gekregen dat vertegenwoordigers zich niet publiekelijk moeten uitspreken over politiek gevoelige onderwerpen, vooral met betrekking tot de oorlog in Oekraïne. Dat heeft het bedrijf verklaard, aldus Duitse media. Haar dienstverband is na een juridische toetsing opgezegd.
Gerhard Schröder leidde Duitsland van 1998 tot en met 2005. Hij lag in de afgelopen jaren vooral onder vuur vanwege zijn banden met de Russische president Vladimir Poetin en zijn topposities bij Russische energiebedrijven. Het Duitse parlement besloot vorig jaar uit protest Schröder zijn privileges te ontnemen. Hij mocht als oud-bondskanselier tot dan toe op kosten van de belastingbetaler een kantoor aanhouden in de Bondsdag. Partijgenoten probeerden twee keer Schröder uit de SPD te zetten, maar beide pogingen mislukten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
1 uur geledenTYRUS (ANP) - Vele duizenden Libanezen proberen terug te keren naar het zuiden van het land, nadat ze waren verdreven door de Israëlische aanvallen. Ze keren terug omdat er een wapenstilstand is ingegaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een aantal Europese landen, waaronder Nederland, zou kunnen helpen met het ruimen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, heeft de Franse minister van Defensie Catherine Vautrin gezegd tegen de Franse televisiezender TF1. In Parijs is vrijdag een overleg om te kijken hoe er weer veilig door de zeestraat gevaren zou kunnen worden, zodra de strijd voorbij is.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
7 uur geleden