Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Echtgenote Schröder ontslagen na bezoek Russische ambassade

Echtgenote Schröder ontslagen na bezoek Russische ambassade

BERLIJN (ANP) - De echtgenote van de Duitse oud-bondskanselier Gerhard Schröder is per direct ontslagen na een omstreden bezoek aan de Russische ambassade in Berlijn, berichten Duitse media. Soyeon Schröder-Kim werkte voor NRW.Global Business, een bedrijf van de deelstaat Noordrijn-Westfalen.

Schröder-Kim was vorige week met haar man, de voormalige leider van de sociaaldemocraten (SPD), bij een receptie op de Russische ambassade. De bijeenkomst stond in het teken van de overwinning op nazi-Duitsland. Andere Duitse politici kwamen volgens de media niet opdagen uit protest tegen de Russische invasie in Oekraïne.

Schröder-Kim vertegenwoordigde NRW.Global Business in Zuid-Korea. Ze had meermaals te horen gekregen dat vertegenwoordigers zich niet publiekelijk moeten uitspreken over politiek gevoelige onderwerpen, vooral met betrekking tot de oorlog in Oekraïne. Dat heeft het bedrijf verklaard, aldus Duitse media. Haar dienstverband is na een juridische toetsing opgezegd.

Gerhard Schröder leidde Duitsland van 1998 tot en met 2005. Hij lag in de afgelopen jaren vooral onder vuur vanwege zijn banden met de Russische president Vladimir Poetin en zijn topposities bij Russische energiebedrijven. Het Duitse parlement besloot vorig jaar uit protest Schröder zijn privileges te ontnemen. Hij mocht als oud-bondskanselier tot dan toe op kosten van de belastingbetaler een kantoor aanhouden in de Bondsdag. Partijgenoten probeerden twee keer Schröder uit de SPD te zetten, maar beide pogingen mislukten.

Meer uit Buitenland

Olieprijzen dalen met meer dan 5 procent door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.

2 uur geleden
Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

4 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

5 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

6 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

8 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

8 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

12 uur geleden