Echtgenote Schröder ontslagen na bezoek Russische ambassade
BERLIJN (ANP) - De echtgenote van de Duitse oud-bondskanselier Gerhard Schröder is per direct ontslagen na een omstreden bezoek aan de Russische ambassade in Berlijn, berichten Duitse media. Soyeon Schröder-Kim werkte voor NRW.Global Business, een bedrijf van de deelstaat Noordrijn-Westfalen.
Schröder-Kim was vorige week met haar man, de voormalige leider van de sociaaldemocraten (SPD), bij een receptie op de Russische ambassade. De bijeenkomst stond in het teken van de overwinning op nazi-Duitsland. Andere Duitse politici kwamen volgens de media niet opdagen uit protest tegen de Russische invasie in Oekraïne.
Schröder-Kim vertegenwoordigde NRW.Global Business in Zuid-Korea. Ze had meermaals te horen gekregen dat vertegenwoordigers zich niet publiekelijk moeten uitspreken over politiek gevoelige onderwerpen, vooral met betrekking tot de oorlog in Oekraïne. Dat heeft het bedrijf verklaard, aldus Duitse media. Haar dienstverband is na een juridische toetsing opgezegd.
Gerhard Schröder leidde Duitsland van 1998 tot en met 2005. Hij lag in de afgelopen jaren vooral onder vuur vanwege zijn banden met de Russische president Vladimir Poetin en zijn topposities bij Russische energiebedrijven. Het Duitse parlement besloot vorig jaar uit protest Schröder zijn privileges te ontnemen. Hij mocht als oud-bondskanselier tot dan toe op kosten van de belastingbetaler een kantoor aanhouden in de Bondsdag. Partijgenoten probeerden twee keer Schröder uit de SPD te zetten, maar beide pogingen mislukten.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
11 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
11 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
14 uur geleden