Echtgenote Meghan van Britse prins Harry had miskraam in juli
LONDEN (ANP/RTR) - Meghan, de echtgenote van de Britse prins Harry, heeft in juli een miskraam gehad. Ze maakte dat wereldkundig in een opiniestuk in de Amerikaanse krant The New York Times.
Ze had de miskraam toen ze voor haar zoontje Archie zorgde, vertelt ze in dat stuk. "Ik wist dat toen ik mijn eerstgeboren kind in mijn armen klemde, dat ik de tweede aan het verliezen was", aldus Meghan.
Het gaat om uitzonderlijk persoonlijke ontboezemingen door een lid van de Britse koninklijke familie. In het stuk beschrijft ze het verdriet dat zij en haar man ervoeren, maar dat praten over een miskraam taboe is. "Het verliezen van een kind betekent het dragen van een bijna ondraaglijk verdriet, dat door velen wordt ervaren maar waarover weinigen spreken."
Eenzaam gevoel
Verder vat Meghan in het artikel het jaar 2020 samen, dat volgens haar pijn en verlies heeft gebracht. Ze stelt vast dat de maatschappij verdeeld is. "Door die polarisatie, in combinatie met het sociale isolement dat nodig is om deze pandemie te bestrijden, voelen we ons eenzamer dan ooit." Ook herinnert ze aan de dood van Breonna Taylor en George Floyd, twee zwarte Amerikanen die om het leven kwamen door toedoen van de politie.
Voor het koppel was 2020 een jaar vol veranderingen. De hertog en hertogin kondigden in januari aan een stap terug te doen binnen het Britse koningshuis. Ze maken geen gebruik meer van hun koninklijke titels en vertegenwoordigen koningin Elizabeth niet langer bij officiële koninklijke verplichtingen. Ook verhuisde het stel naar de Verenigde Staten, het geboorteland van Meghan.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.
5 minuten geledenJUBA (ANP/AFP) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR uit haar "grote bezorgdheid" over opgelaaide gevechten in Zuid-Soedan. De situatie vergroot het "risico op massaal geweld tegen burgers", waarschuwen experts.
7 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Moskou sluit uit dat het ooit met EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov noemde haar en de EU-leiders op de Russische staatstelevisie "incompetent".
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 500.000 mensen in de Verenigde Staten zitten zonder stroom vanwege de enorme winterstorm die over een groot deel van het land trekt. Meteorologen voorspelden vanaf zondag in het oosten sneeuw, ijzel en gevaarlijk lage temperaturen.
59 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Duizenden pandafans hebben zich zondag verzameld bij de Ueno-dierentuin in Tokio om afscheid te nemen van de twee reuzenpanda's die dinsdag terug naar China worden gestuurd. Het vertrek van de 4-jarige tweeling Xiao Xiao en Lei Lei betekent dat Japan voor het eerst sinds 1972 geen panda's meer heeft.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Mogelijk zijn eerder deze maand 30.000 mensen in slechts twee dagen gedood bij de protesten in Iran. Dat schrijft het Amerikaanse Time Magazine op basis van twee topambtenaren van het Iraanse gezondheidsministerie.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.
3 uur geleden