Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Echt voor Barendrecht-voorman: met zittende bestuur afgerekend

Echt voor Barendrecht-voorman: met zittende bestuur afgerekend

BARENDRECHT (ANP) - Met een sensationele overwinning door lokale partij Echt voor Barendrecht heeft de kiezer in de Zuid-Hollandse gemeente "afgerekend met het zittende bestuur", aldus voorman van de partij Lennart van der Linden donderdag. De partij behaalde twintig van de 29 zetels in de gemeente en daarmee een absolute meerderheid.

"Ik ben er beduusd van. Ik had al wel gedacht dat we zouden winnen. Maar dat we 60 procent van alle stemmen hebben behaald, is ongelooflijk en fantastisch", aldus de lijsttrekker.

Verklaringen voor de klinkende zege heeft hij wel. "Het zittende bestuur is zeer matig en er zijn omstreden besluiten genomen, onder meer op het gebied van afvalbeleid. Onze partij heeft een duidelijk programma, we hebben goede mensen en een goede campagne gevoerd."

Ruime meerderheid

Ook was de kiezer volgens Van der Linden niet vergeten wat er vier jaar geleden was gebeurd. Toen behaalde de partij veertien van de 29 zetels maar belandde de partij toch in de oppositie. Andersom wil Echt voor Barendrecht andere partijen niet uitsluiten, ondanks de ruime meerderheid. "Wij kunnen met iedereen samenwerken, we zullen zien wie zich het meest kan vinden in ons programma."

Concreet wil Echt voor Barendrecht onder meer het afvalbeleid "logischer" maken en de gemeente veiliger maken door "de buitenruimte beter te beheren".

Meer uit Binnenland

Koning laat zich bijpraten over Kamerdebat na verkiezingsuitslag

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft zich door Kamervoorzitter Martin Bosma laten bijpraten over het debat donderdag in de Tweede Kamer over de verkiezingsuitslag. De koning had daarvoor donderdag telefonisch contact met Bosma, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.

2 minuten geleden
CdK na beving Zeerijp: einde aan hoop dat aardbevingen stoppen

ZEERIJP (ANP) - Commissaris van de Koning (CdK) René Paas laat weten dat de aardbeving bij het Groningse Zeerijp "in een klap een eind aan de hoop dat het stoppen van de gaswinning zware aardbevingen zou voorkomen" heeft gemaakt. Hij noemt het een harde klap voor de inwoners van Groningen en omstreken.

1 uur geleden
Naschok met kracht van 2.0 na zware beving bij Zeerijp

ZEERIJP (ANP) - Bij het Groningse Zeerijp is vrijdagochtend om 06.39 uur een naschok geweest met een kracht van 2.0, meldt het KNMI. In de nacht van donderdag op vrijdag vond daar een aardbeving plaats met een kracht van 3.4, de zwaarste van dit jaar en de op twee na zwaarste beving ooit in Groningen gemeten.

1 uur geleden
Gelderland heeft tot januari om probleemwolf af te schieten

ARNHEM (ANP) - Faunabeheerders van de provincie Gelderland hebben tot 1 januari de tijd om de wolf af te schieten die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Op die datum verloopt de vergunning die is verleend om de wolf in kwestie te doden, bevestigt een woordvoerder. Jagers hebben grote moeite het roofdier te vinden en dood te schieten. Lange tijd was zelfs onduidelijk waar de wolf was.

1 uur geleden
KNMI: beving in Groningen op twee na zwaarste ooit in provincie

DE BILT (ANP) - De beving bij het Groningse Zeerijp is met een kracht van 3.4 de zwaarste beving van het jaar en is de op twee na zwaarste beving ooit in Groningen gemeten, meldt het KNMI.

2 uur geleden
Veel meldingen op X na aardbeving bij Zeerijp

DEN HAAG (ANP) - Op X melden veel mensen uit Groningen iets over de aardbeving vlakbij Zeerijp. Daar gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag een beving met een kracht van 3.4. De meldingen komen onder meer uit Appingedam, Delfzijl, Kantens, Uithuizermeeden, 't Zandt, Wirdum en Loppersum.

2 uur geleden
Aardbeving van 3.5 bij Delfzijl in Groningen

DELFZIJL (ANP) - In de provincie Groningen heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een aardbeving met een kracht van 3.5 plaatsgevonden.

6 uur geleden