ECDC: tot nu toe 33 Omikron-gevallen in EU
SOLNA (ANP) - In de Europese Unie zijn tot nu toe 33 mensen positief getest op de Omikron-variant van het coronavirus. Zij zijn allemaal onlangs in Afrika geweest. De virusversie is behalve in Nederland ook vastgesteld in België, Duitsland, Italië, Portugal, Oostenrijk, Tsjechië en Denemarken.
Volgens de Europese gezondheidsdienst ECDC zijn in andere landen enkele verdachte gevallen aangetroffen, maar bij hen moet nog worden vastgesteld of het om de Omikron-variant gaat.
Alle mensen die tot nu toe positief zijn getest, hebben hooguit wat milde klachten. Niemand is er nog ernstig ziek van geworden en voor zover bekend is in Europa nog niemand aan de variant overleden.
Buiten de EU is de Omikron-variant ook vastgesteld in Zuid-Afrika, Botswana, het Verenigd Koninkrijk, Australië, Canada, Israël en Hongkong, laat het ECDC weten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gewaarschuwd voor economische consequenties voor elk land dat Teheran steunt of Iran "op enigerlei wijze een reddingsboei toewerpt".
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van woensdag op donderdag bestookt met Russische ballistische raketten, zo liet burgemeester Vitali Klitsjko weten. Daarbij zouden zeker twee doden zijn gevallen. Zes anderen raakten gewond.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Ed Miliband, heeft scherpe kritiek geuit op de Israëlische beslissing van deze week om te starten met de aanbesteding voor het E1-nederzettingsproject. Miliband heeft daarop de Israëlische ambassadeur ontboden.
3 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië ontbiedt de Israëlische ambassadeur nadat Israël zei geen verder onderzoek te gaan doen naar de dood van zeven hulpverleners van World Central Kitchen in Gaza. Onder hen was een Australiër.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben uitspraken van de extremistische Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir over het doden van Palestijnen veroordeeld. Eerder deden ook Frankrijk en Duitsland dat al. Een woordvoerder van de VN noemde de uitspraken afschuwelijk, schandalig, ontmenselijkend en gevaarlijk.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-chirurg Joël Le Scouarnec wordt verdacht van nog meer kindermisbruik. Hij kreeg vorig jaar twintig jaar gevangenisstraf voor de aanranding en verkrachting van 299 patiënten, vooral kinderen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt later dit jaar de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un te ontmoeten. Eerder berichtten Amerikaanse media al over de wens daartoe van Trump, nadat de Verenigde Staten militaire oefeningen met Zuid-Korea plotseling flink terugschaalden.
10 uur geleden