ECB ziet mogelijkheid dumping van Chinese producten in Europa
FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) wijst in een blog op de mogelijkheid van dumping van goedkopere Chinese producten op de Europese markt. De handelsspanningen tussen China en de VS zouden ervoor kunnen zorgen dat Chinese export wordt omgeleid naar het eurogebied. "In een ernstig scenario zou dit extra aanbod en de bijbehorende lagere importprijzen de inflatie in het eurogebied tot 0,15 procentpunt kunnen verlagen", stellen deskundigen uit Frankfurt woensdag.
Volgens de ECB leidde de handelsoorlog tussen de VS en China in 2018 er al toe dat Chinese producten die eigenlijk naar de VS zouden gaan, naar Europa werden omgeleid. Tussen 2018 en 2019 stegen de importen van het eurogebied uit China met zo'n 2 tot 3 procent. Nu zou de geschiedenis zich kunnen herhalen. Eerder dit jaar verhoogden de VS hun tarieven op Chinese goederen tot ver boven de 100 procent. Later zijn de heffingen wel verlaagd, maar ze zijn nog altijd veel hoger dan in 2018, wordt aangestipt in de blog.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.
4 uur geleden