Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB zet meer in op groene obligaties

ECB zet meer in op groene obligaties

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank maakte maandag bekend zijn portefeuille bedrijfsobligaties te gaan vergroenen. De toezichthouder zet in op "betere klimaatprestaties" en kiest daarom voor het koolstofvrij maken van zijn investeringen.

De komende jaren verwacht de ECB een groot deel van de gelden die terugvloeien in de kas te herinvesteren. Daarbij zal nadrukkelijk worden gezocht naar groen, koolstofvrij schuldpapier. "Betere klimaatprestaties zullen worden gemeten aan de hand van lagere broeikasgasemissies, ambitieuzere koolstofreductiedoelstellingen en betere klimaatgerelateerde informatieverschaffing", aldus de ECB.

Volgens de centrale bank zijn er steeds meer zorgen over de opwarming van de aarde. Een werkgroep van de Verenigde Naties die de klimaatverandering in kaart brengt, berekende onlangs dat de aarde op weg is naar een temperatuurstijging die twee keer zo hoog zou kunnen zijn als de limiet die is vastgesteld in het klimaatakkoord van Parijs.

Intussen heeft de ECB herhaaldelijk kritiek gekregen van milieuactivisten. die wijzen op de belangen van de centrale bank in vervuilende bedrijven als Shell, Eni en TotalEnergies. Tegelijk is er een debat gaande over de vraag of het gepast is om het monetaire beleid te herdefiniëren om het te laten aansluiten bij de strijd tegen de klimaatverandering.

Verklaring

In de verklaring van maandag zei de ECB bij de aankoop van obligaties zoals altijd te kijken wat er nodig is om het inflatiedoel van 2 procent te bewerkstelligen. "Met deze besluiten zetten we onze belofte om klimaatverandering tegen te gaan om in echte actie", aldus ECB-president Christine Lagarde in de verklaring. "Binnen ons mandaat nemen we verdere concrete stappen om klimaatverandering in onze monetaire beleidsoperaties te integreren. En, als onderdeel van onze evoluerende klimaatagenda, zullen er meer stappen worden gezet om onze activiteiten af te stemmen op de doelstellingen van het Akkoord van Parijs."

De ECB had eerder al laten weten werk te maken van verduurzaming. Los daarvan heeft de centrale bank ook een zogeheten klimaatstresstest uitgevoerd onder banken, waaruit moet blijken of kredietverstrekkers voldoende inzien in welke mate de opwarming van de aarde hun balansen zal treffen. De resultaten van de test zullen op 8 juli worden gepubliceerd, maar de prestaties zullen niet worden uitgesplitst naar het niveau van individuele banken.

Meer uit Financieel

Voormalig eigenaar Conservatrix in VS veroordeeld tot 12 jaar cel

CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.

3 uur geleden
Hoop op succes vredesgesprekken zorgt voor record op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.

3 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

4 uur geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

7 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

8 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

8 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

10 uur geleden