Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB zegt na WEF-nieuws dat president Lagarde termijn wil afmaken

ECB zegt na WEF-nieuws dat president Lagarde termijn wil afmaken

FRANKFURT (ANP/RTR) - Christine Lagarde is vastbesloten om haar termijn van acht jaar als president van de Europese Centrale Bank (ECB) af te maken. Dat laat de centrale bank van de eurozone weten naar aanleiding van het bericht van de Financial Times, die schreef dat Lagarde in gesprek was over een baan als hoogste baas van het Wereld Economisch Forum (WEF).

De oprichter van het overlegplatform voor kopstukken uit het bedrijfsleven en de wereldpolitiek, Klaus Schwab, zei tegen de Financial Times dat er al praktische zaken waren geregeld voor de komst van Lagarde als WEF-voorzitter. De zakenkrant citeert Schwab die zegt dat Lagarde binnen die plannen begin 2027 de overstap zou moeten maken, terwijl haar termijn als ECB-baas tot oktober van dat jaar loopt.

Een woordvoerder van de ECB laat weten dat "president Lagarde altijd volledig toegewijd is aan haar missie en vastbesloten is haar termijn af te maken".

Gesprekken

Een woordvoerder van Schwab zegt dat de aan hem toegeschreven citaten in de Financial Times kloppen. Het WEF wil niet ingaan op eventuele vertrouwelijke gesprekken tussen Schwab en Lagarde, laat de organisatie weten.

Schwab vertrok eerder dit jaar als voorzitter van de toezichtsraad van het WEF, bekend van de jaarlijkse bijeenkomst in de Zwitserse plaats Davos. Later werd bekend dat de organisatie beschuldigingen onderzoekt van financieel wangedrag door de 87-jarige Duitser en zijn vrouw. Schwab spreekt die aantijgingen tegen.

Meer uit Financieel

Reuters: Verenigde Naties overwegen 6900 banen te schrappen

NEW YORK (ANP) - Het secretariaat van de Verenigde Naties werkt aan het schrappen van ongeveer 6900 banen. Dat meldt Reuters op basis van een interne memo die het persbureau heeft ingezien. Het zou gaan om een inkrimping van 20 procent op een begroting van 3,7 miljard dollar.

38 minuten geleden
Enthousiasme beleggers over blokkade tarieven van korte duur

NEW YORK (ANP/RTR) - Het enthousiasme op de aandelenmarkten over een blokkade van de importheffingen van president Donald Trump was donderdag van korte duur. Op de beursvloeren in Azië, Europa en New York was aanvankelijk sprake van duidelijke koerswinsten. Bij het slot van de handel op Wall Street was daar echter weinig meer van over, nadat een Amerikaans hof van beroep de woensdag bevolen blokkade van een groot deel van Trumps heffingen had opgeschort, nu er nog een beroepsprocedure loopt.

39 minuten geleden
Amazon mag artikelen The New York Times gebruiken voor trainen AI

NEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - Webwinkelconcern Amazon mag voortaan artikelen van The New York Times gebruiken voor het trainen van kunstmatige-intelligentiemodellen. De bekende Amerikaanse krant maakte dit donderdag bekend als haar eerste licentiedeal voor AI.

2 uur geleden
Washington dreigt met gang naar Hooggerechtshof om tariefblokkade

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat mogelijk al vrijdag het Hooggerechtshof vragen in te grijpen als een federaal hof van beroep niet onmiddellijk de uitspraak opschort waarin wordt gesteld dat de meeste importheffingen van de president onwettig zijn.

2 uur geleden
Amerikaans hof van beroep schort blokkade heffingen Trump op

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaans hof van beroep heeft donderdag de meest verstrekkende importheffingen van president Donald Trump weer van kracht verklaard. Dat gebeurde een dag nadat een handelsrechtbank had geoordeeld dat Trump zijn bevoegdheid had overschreden bij het opleggen van deze heffingen en een onmiddellijke blokkade ervan had bevolen.

2 uur geleden
Kledingketen Gerry Weber maakt doorstart in afgeslankte vorm

AMSTERDAM (ANP) - De failliete vrouwenkledingketen Gerry Weber maakt in Nederland een doorstart in sterk afgeslankte vorm. Op ten minste acht plaatsen in het land blijven winkels met damesmode van het merk bestaan. De nieuwe exploitant gaat door met minstens dertig van de oorspronkelijke 175 medewerkers.

4 uur geleden
Enthousiasme beleggers over handelsuitspraak ebt weg

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag vlak gesloten. De stemming op de beurzen, die op Hemelvaartsdag gewoon open waren, werd aanvankelijk gesteund door een uitspraak van het Amerikaanse Hof voor Internationale Handel. Die oordeelde dat president Donald Trump ten onrechte een noodwet heeft gebruikt om importheffingen te innen bij handelspartners van de Verenigde Staten. Maar later op de dag nam het enthousiasme over de uitspraak af omdat Trump al alternatieven zou hebben voor het rechtvaardigen van de heffingen.

5 uur geleden