ECB zegt bij rentebesluit mogelijk al iets over afbouwen steun
FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) neemt donderdagmiddag weer een rentebesluit. Beleggers en economen zijn daarbij vooral benieuwd naar de visie van de centrale bank op de economische vooruitzichten voor de eurozone. Ook laat de ECB mogelijk al iets los over het afbouwen van zijn steunprogramma's, wat op een gegeven moment ongetwijfeld zal moeten gebeuren.
Nu worden nog geen wijzigingen in beleid van de ECB verwacht. Door de coronalockdowns heeft de economie van de eurozone juist nog volop steun nodig. Zolang de economie niet voldoende is hersteld is het niet mogelijk de steunmaatregelen weg te nemen, gaf ECB-president Christine Lagarde onlangs aan.
Volgens Klaas Knot, president van De Nederlandsche Bank (DNB), zou de ECB al na de zomer een begin moeten maken met het terugschroeven van de schuldaankopen vanwege de crisis. In een interview met persbureau Reuters noemde Knot het eerder deze maand logisch dat vanaf het derde kwartaal de steun wordt afgebouwd. Knot wees daarbij bijvoorbeeld op de vooruitzichten wat betreft economische groei en inflatie.
Bij het vorige rentebesluit in maart besloten de beleidsmakers bij de ECB nog om het tempo waarin obligaties worden opgekocht aanzienlijk op te voeren. Dat was bedoeld om al te hevige rentestijgingen op de financiële markten in te dammen. Die hingen samen met de forse stimuleringsmaatregelen in de Verenigde Staten. Maar inmiddels lijkt de rust op dit vlak weer wat wedergekeerd.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
46 minuten geledenEMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue wil fietshelmen gaan verkopen. Topman Pieter Zwart van de elektronicaketen roept mensen via LinkedIn op goede fietshelmen en -merken met hem te delen. Hij doet deze oproep omdat hij naar eigen zeggen onlangs van zijn fiets is gevallen en enkele tanden kwijt is geraakt.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Volgens het vliegveld is dat nodig om de hogere uitstoot van stikstof door vliegtuigen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De daling van het personeelstekort in de kinderopvang zet niet door. Daardoor blijft de druk op de sector hoog, ziet Kinderopvang werkt!. Die organisatie zet zich in voor mensen die in de kinderopvangsector werken. Door de tekorten is de werkdruk hoog en zijn de wachtlijsten lang.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - ConocoPhillips, ExxonMobil en andere Amerikaanse oliemaatschappijen onderzoeken welke rol zij kunnen spelen bij het nieuw leven inblazen van de olie-industrie in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse energieminister Chris Wright gezegd na gesprekken met bestuurders van de bedrijven.
2 uur geleden