Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB: winstgroei zal bedrijven helpen met absorberen hogere lonen

ECB: winstgroei zal bedrijven helpen met absorberen hogere lonen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Europese bedrijven kunnen dankzij de stijgende winsten een deel van de fors hogere lonen absorberen, zonder die kosten gelijk volledig door te berekenen aan afnemers. Dat schrijft een econoom van de Europese Centrale Bank (ECB) in een nieuw onderzoeksrapport.

Volgens de econoom zijn de winsten per eenheid product de afgelopen kwartalen flink toegenomen. Maar die hogere winsten zullen ook een buffer vormen voor ondernemingen bij het verwerken van loonsverhogingen. Vanwege de hoge inflatie zijn in veel bedrijfssectoren de lonen sterk gestegen, vaak onder druk van vakbonden, om zo personeel te compenseren voor de gestegen consumentenprijzen. Ook wordt daarmee nieuw personeel gelokt gezien de krapte op de arbeidsmarkt.

Het bedrijfsleven wordt wel eens beticht van "graaiflatie", waarbij bedrijven veel extra kosten door proberen te berekenen om hun winstmarges op peil te houden. Sommige ECB-functionarissen hebben gezegd dat graaiflatie een belemmering kan zijn bij het terugdringen van de inflatie.

Maar volgens de studie komen ondernemingen door de afzwakkende economie juist onder meer druk te staan om de prijzen niet verder te verhogen, omdat ze anders de concurrentiestrijd met andere bedrijven kunnen verliezen. Ook nemen de problemen in toeleveringsketens af, waardoor de prijsdruk aan de inkoopkant aan het verminderen is.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na notulen Federal Reserve

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.

1 uur geleden
Zo'n 100 vluchten op Schiphol preventief geschrapt om winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.

1 uur geleden
Zuckerberg: spijt van trage opsporing minderjarigen op Instagram

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.

2 uur geleden
ECB-bestuurslid Schnabel wil niet vervroegd aftreden

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.

3 uur geleden
Recordjaar beursuitbater Euronext door sterke handelsinkomsten

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.

3 uur geleden
X moet onderzoekers gegevens rond Hongaarse verkiezingen geven

BERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.

4 uur geleden
Miljardair Wexner zegt eiland Epstein eenmaal te hebben bezocht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Les Wexner heeft tegenover een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gezegd dat hij een keer op het privé-eiland van Jeffrey Epstein is geweest. De in 2019 overleden zedendelinquent was jarenlang de financieel adviseur van Wexner, die rijk werd met winkel- en marketingconglomeraat L Brands.

4 uur geleden