Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB: winstgroei zal bedrijven helpen met absorberen hogere lonen

ECB: winstgroei zal bedrijven helpen met absorberen hogere lonen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Europese bedrijven kunnen dankzij de stijgende winsten een deel van de fors hogere lonen absorberen, zonder die kosten gelijk volledig door te berekenen aan afnemers. Dat schrijft een econoom van de Europese Centrale Bank (ECB) in een nieuw onderzoeksrapport.

Volgens de econoom zijn de winsten per eenheid product de afgelopen kwartalen flink toegenomen. Maar die hogere winsten zullen ook een buffer vormen voor ondernemingen bij het verwerken van loonsverhogingen. Vanwege de hoge inflatie zijn in veel bedrijfssectoren de lonen sterk gestegen, vaak onder druk van vakbonden, om zo personeel te compenseren voor de gestegen consumentenprijzen. Ook wordt daarmee nieuw personeel gelokt gezien de krapte op de arbeidsmarkt.

Het bedrijfsleven wordt wel eens beticht van "graaiflatie", waarbij bedrijven veel extra kosten door proberen te berekenen om hun winstmarges op peil te houden. Sommige ECB-functionarissen hebben gezegd dat graaiflatie een belemmering kan zijn bij het terugdringen van de inflatie.

Maar volgens de studie komen ondernemingen door de afzwakkende economie juist onder meer druk te staan om de prijzen niet verder te verhogen, omdat ze anders de concurrentiestrijd met andere bedrijven kunnen verliezen. Ook nemen de problemen in toeleveringsketens af, waardoor de prijsdruk aan de inkoopkant aan het verminderen is.

Meer uit Financieel

Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

9 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

11 uur geleden
India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.

12 uur geleden
FT: Uber breidt dit jaar maaltijdbezorging in Europa uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.

14 uur geleden
Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

1 dag geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

1 dag geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

1 dag geleden