'ECB wil jaar langer de tijd voor corona-opkoopprogramma'
FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat op het punt om zijn speciaal voor de coronacrisis opgetuigde opkoopprogramma met nog eens een jaar te verlengen. Die beslissing zou bij het rentebesluit volgende week donderdag bekend kunnen worden gemaakt, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
De ECB maakte in maart bekend 750 miljard euro aan obligaties op te kopen om te midden van de crisis voldoende geld de economie in te laten stromen. Vervolgens werd dat bedrag opgehoogd tot een totaal van 1350 miljard euro, met een looptijd van het crisisprogramma tot zeker eind juni 2021.
Volgens bronnen van Bloomberg zijn beleidsmakers het er bijna over eens dat het omvangrijke opkoopprogramma minstens twaalf maanden langer moet gaan duren. Daarmee zou het opkopen van schulden, waarmee rentes opzettelijk laag worden gehouden, zeker tot medio 2022 duren.
ECB-president Christine Lagarde maakte bij het vorige rentebesluit al duidelijk dat de centrale bank deze maand met aanvullende stimuleringsmaatregelen komt. Een verruiming van het opkoopprogramma ligt in de lijn der verwachtingen. Economen gepeild door Bloomberg gaan er gemiddeld van uit dat de ECB voor 500 miljard euro extra schulden zal opkopen, waarmee het totale programma een omvang zou hebben van 1850 miljard euro.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.
7 uur geleden