Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB-voorzitter: eurozone beter bestand tegen nieuwe coronagolf

ECB-voorzitter: eurozone beter bestand tegen nieuwe coronagolf

MILAAN (ANP/RTR) - De eurozone is beter bestand om het hoofd te bieden aan de economische gevolgen van een nieuwe golf van coronabesmettingen of de nieuwe Omikron-variant. Dat zei Christine Lagarde, president van de Europese Centrale Bank (ECB).

Diverse Europese landen hebben al maatregelen genomen vanwege de verdere toename van corona-infecties. De nieuwe virusvariant Omikron, die onlangs werd ontdekt, duikt in steeds meer landen op.

"Er is duidelijk bezorgdheid over het economisch herstel van de eurozone in 2022, maar ik geloof dat we veel hebben geleerd. We kennen nu onze vijand en weten welke maatregelen we moeten nemen", zei Lagarde tegen de Italiaanse omroep RAI. "We zijn allemaal beter uitgerust om te reageren op een risico van een vijfde golf of de Omikron-variant."

Lagarde maakte duidelijk dat dit virus geen grenzen kent. "Daarom zullen we pas beschermd zijn als we allemaal gevaccineerd zijn", aldus de Française.

Meer uit Financieel

ING verwacht meer elektrische vrachtwagens komende jaren

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van Europese vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.

5 minuten geleden
FNV: veel agressie richting personeel Schiphol tijdens sneeuwweek

SCHIPHOL (ANP) - Veel personeel op Schiphol heeft vorige week tijdens de uitval en vertragingen van vluchten door sneeuw last gehad van agressie of intimidatie, meldt vakbond FNV. Door de gebrekkige communicatie vanuit de luchthaven en KLM werden passagiers steeds bozer. Dit leidde volgens FNV-campagneleider Jaap de Bie tot verbale agressie en ook zouden medewerkers zijn geduwd en bespuugd.

25 minuten geleden
Europese gasprijs stijgt in week tijd met 20 procent

AMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.

2 uur geleden
Hoge Raad oordeelt hogere belastingrente voor bedrijven ongeldig

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.

2 uur geleden
Toeristen boekten recordaantal overnachtingen in de EU

LUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.

2 uur geleden
Andere grote rederijen wachten nog met terugkeer naar Suezkanaal

HAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.

3 uur geleden
Meer ijzererts zorgt voor toename overslag in Zeeuwse havens

TERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.

3 uur geleden