Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB vertraagde inkoop obligaties in week voor Pasen

ECB vertraagde inkoop obligaties in week voor Pasen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft het tempo waarin het obligaties opkoopt in het kader van zijn steunprogramma tegen de coronacrisis vorige week bijna gehalveerd. Dit omdat het in veel landen paasvakantie was. De centrale bank was in de week tot en met 2 april goed voor 10,6 miljard euro aan aankopen. In de weken ervoor ging het om bedragen van ongeveer 20 miljard euro, zo staat in een verklaring.

Tijdens de vergadering in maart besloten de beleidsmakers van de ECB de aankopen op te voeren toen de enorme budgettaire stimuleringsmaatregelen in de VS de rendementen op het schuldpapier opdreven. Dat vormde een bedreiging voor het economische herstel in de eurozone. Nu het aantal besmettingen met het coronavirus hoog is, de vaccinaties traag vorderen en veel landen de coronabeperkingen verscherpen, vreest de ECB dat beleggers te optimistisch zijn geworden over de vooruitzichten op korte termijn. Veel economen hebben hun ramingen voor de groei al naar beneden bijgesteld.

Volgens de ECB zijn de totale tegoeden in het kader van haar pandemieprogramma vorige week opgelopen tot 943,2 miljard euro. Dat is iets meer dan de helft van de totale cheque van 1,85 biljoen euro die de instelling van plan is te besteden tegen maart volgend jaar.

Volgens Klaas Knot, president van De Nederlandsche Bank (DNB), zou de ECB al na de zomer een begin moeten maken met het terugschroeven van de crisisschuldaankopen. In een interview met persbureau Reuters noemde Knot het eerder logisch dat vanaf het derde kwartaal de steun wordt afgebouwd. Knot wees daarbij bijvoorbeeld op de vooruitzichten wat betreft economische groei en inflatie.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven dalen op Wall Street na sterke opleving

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. De chipsector stond opnieuw in de belangstelling na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers keken onder meer uit naar het Amerikaanse beursdebuut van SK Hynix. De grote Zuid-Koreaanse chipfabrikant, een belangrijke klant van chipmachinemaker ASML, haalde met de beursgang op Wall Street 26,5 miljard dollar op.

1 uur geleden
Ondernemersorganisaties verwelkomen Talentstrategie kabinet

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen de Talentstrategie die het kabinet heeft gepresenteerd. Ze zeggen dat het kabinet de juiste koers kiest. "Juist in een tijd waarin de beschikbaarheid van talent bepalend is voor onze economische groei, innovatiekracht en maatschappelijke opgaven, is een gezamenlijke strategie noodzakelijk."

1 uur geleden
Zeevarenden beginnen rechtszaak na fatale tocht Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Drie bemanningsleden van een Thais vrachtschip dat is aangevallen in de Straat van Hormuz hebben een rechtszaak aangespannen tegen de eigenaar en kapitein van het schip. De zeevarenden waren op 11 maart aan boord van de Mayuree Naree toen het schip werd getroffen door een Iraanse aanval, waardoor drie bemanningsleden om het leven kwamen.

2 uur geleden
VK stelt toezicht op cloudbedrijven in voor bescherming banken

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt toezicht in op vier grote cloudproviders om de veerkracht van het Britse financiële systeem te versterken. De Britse regering meldt dat Microsoft, ⁠Google, Amazon en ​Oracle vanaf maandag worden aangewezen als zogenoemde kritieke derde partijen. Met deze maatregel wil het VK het risico op grootschalige ontwrichting door cyberaanvallen of technische storingen verkleinen.

2 uur geleden
Nieuwe adviesraad moet Nederlandse economie productiever maken

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe, onafhankelijke adviesraad gaat zich buigen over maatregelen om de groei van de arbeidsproductiviteit aan te jagen. Dat is volgens het kabinet nodig om welvaart te behouden en collectieve voorzieningen ook in de toekomst betaalbaar te houden. Daarmee volgt het een belangrijke aanbeveling uit een eerder advies van voormalig ASML-topman Peter Wennink.

3 uur geleden
Kabinet ziet rapport-Wennink vooral als aanmoediging

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet een advies van voormalig ASML-topman Peter Wennink over versterking van het ondernemersklimaat vooral als een aanmoediging om door te gaan op de ingeslagen weg. Met veel van zijn aanbevelingen is het al druk aan de slag, schrijft minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) in een reactie op het rapport aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Wageningen: weer winst voor zeevissers, maar onzekerheid blijft

WAGENINGEN (ANP) - Nederlandse zeevissers hebben afgelopen jaar een positief resultaat behaald, maar het blijven onzekere tijden voor de sector. Dat meldt de Wageningen University & Research (WUR), die jaarlijks cijfers over de visserij presenteert.

3 uur geleden