ECB vertraagde inkoop obligaties in week voor Pasen
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft het tempo waarin het obligaties opkoopt in het kader van zijn steunprogramma tegen de coronacrisis vorige week bijna gehalveerd. Dit omdat het in veel landen paasvakantie was. De centrale bank was in de week tot en met 2 april goed voor 10,6 miljard euro aan aankopen. In de weken ervoor ging het om bedragen van ongeveer 20 miljard euro, zo staat in een verklaring.
Tijdens de vergadering in maart besloten de beleidsmakers van de ECB de aankopen op te voeren toen de enorme budgettaire stimuleringsmaatregelen in de VS de rendementen op het schuldpapier opdreven. Dat vormde een bedreiging voor het economische herstel in de eurozone. Nu het aantal besmettingen met het coronavirus hoog is, de vaccinaties traag vorderen en veel landen de coronabeperkingen verscherpen, vreest de ECB dat beleggers te optimistisch zijn geworden over de vooruitzichten op korte termijn. Veel economen hebben hun ramingen voor de groei al naar beneden bijgesteld.
Volgens de ECB zijn de totale tegoeden in het kader van haar pandemieprogramma vorige week opgelopen tot 943,2 miljard euro. Dat is iets meer dan de helft van de totale cheque van 1,85 biljoen euro die de instelling van plan is te besteden tegen maart volgend jaar.
Volgens Klaas Knot, president van De Nederlandsche Bank (DNB), zou de ECB al na de zomer een begin moeten maken met het terugschroeven van de crisisschuldaankopen. In een interview met persbureau Reuters noemde Knot het eerder logisch dat vanaf het derde kwartaal de steun wordt afgebouwd. Knot wees daarbij bijvoorbeeld op de vooruitzichten wat betreft economische groei en inflatie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.
4 uur geledenDES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
9 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
9 uur geleden