Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB verlaagt rente waarschijnlijk verder om economie te steunen

ECB verlaagt rente waarschijnlijk verder om economie te steunen

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) gaat donderdag de rente in de eurozone vrijwel zeker verder verlagen. Met de lagere leenkosten wil de ECB het kwakkelende economische herstel in het eurogebied aanjagen, nu de inflatie zich richting de doelstelling van 2 procent beweegt. Economen verwachten dat het belangrijkste rentetarief wordt verlaagd met een kwart procentpunt tot 3,5 procent. Het zal de tweede renteverlaging zijn van dit jaar.

Een lagere rente van de ECB maakt het voor banken goedkoper om geld te lenen bij de centrale bank. De banken zullen de rente voor het geld dat zij uitlenen aan consumenten, bedrijven en overheden daardoor verlagen. Ook de hypotheekrentes zullen dalen. Mensen met een variabele hypotheekrente en woningkopers die een hypotheek afsluiten zullen dat als eerste merken. Ook dalen de kosten voor bedrijven om investeringen te financieren. Sparen wordt daarentegen minder aantrekkelijk door lagere spaarrentes.

De centrale bank begon vanaf midden 2022 in een recordtempo de rente te verhogen tot een recordniveau van 4 procent, om de hoge inflatie te bestrijden. De inflatie is na het bereiken van een piek van bijna 11 procent in 2022 inmiddels flink afgekoeld en de ECB besloot in juni dit jaar voor het eerst sinds september 2019 de rente te verlagen. In juli hield de centrale bank een rentepauze om de verdere ontwikkelingen van de inflatie af te wachten.

Bij het vorige rentebesluit liet ECB-president Christine Lagarde weinig los over mogelijke toekomstige rentestappen. Ze verklaarde dat er per vergadering wordt gekeken naar de dan beschikbare economische gegevens om een besluit te nemen over de rente. Ook nu verwachten economen dat Lagarde geen duidelijke signalen zal geven over toekomstige rentestappen. Economen van ING verwachten wel dat de rente later dit jaar verder wordt verlaagd als reactie op de "verzwakkende economische vooruitzichten van de eurozone".

Meer uit Financieel

VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

1 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

1 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

3 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

4 uur geleden
Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.

5 uur geleden
Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

7 uur geleden