Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB verlaagt rente waarschijnlijk verder om economie te steunen

ECB verlaagt rente waarschijnlijk verder om economie te steunen

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) gaat donderdag de rente in de eurozone vrijwel zeker verder verlagen. Met de lagere leenkosten wil de ECB het kwakkelende economische herstel in het eurogebied aanjagen, nu de inflatie zich richting de doelstelling van 2 procent beweegt. Economen verwachten dat het belangrijkste rentetarief wordt verlaagd met een kwart procentpunt tot 3,5 procent. Het zal de tweede renteverlaging zijn van dit jaar.

Een lagere rente van de ECB maakt het voor banken goedkoper om geld te lenen bij de centrale bank. De banken zullen de rente voor het geld dat zij uitlenen aan consumenten, bedrijven en overheden daardoor verlagen. Ook de hypotheekrentes zullen dalen. Mensen met een variabele hypotheekrente en woningkopers die een hypotheek afsluiten zullen dat als eerste merken. Ook dalen de kosten voor bedrijven om investeringen te financieren. Sparen wordt daarentegen minder aantrekkelijk door lagere spaarrentes.

De centrale bank begon vanaf midden 2022 in een recordtempo de rente te verhogen tot een recordniveau van 4 procent, om de hoge inflatie te bestrijden. De inflatie is na het bereiken van een piek van bijna 11 procent in 2022 inmiddels flink afgekoeld en de ECB besloot in juni dit jaar voor het eerst sinds september 2019 de rente te verlagen. In juli hield de centrale bank een rentepauze om de verdere ontwikkelingen van de inflatie af te wachten.

Bij het vorige rentebesluit liet ECB-president Christine Lagarde weinig los over mogelijke toekomstige rentestappen. Ze verklaarde dat er per vergadering wordt gekeken naar de dan beschikbare economische gegevens om een besluit te nemen over de rente. Ook nu verwachten economen dat Lagarde geen duidelijke signalen zal geven over toekomstige rentestappen. Economen van ING verwachten wel dat de rente later dit jaar verder wordt verlaagd als reactie op de "verzwakkende economische vooruitzichten van de eurozone".

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

4 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

5 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

7 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

8 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

8 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

9 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

9 uur geleden