Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB verlaagt rente waarschijnlijk verder om economie te steunen

ECB verlaagt rente waarschijnlijk verder om economie te steunen

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) gaat donderdag de rente in de eurozone vrijwel zeker verder verlagen. Met de lagere leenkosten wil de ECB het kwakkelende economische herstel in het eurogebied aanjagen, nu de inflatie zich richting de doelstelling van 2 procent beweegt. Economen verwachten dat het belangrijkste rentetarief wordt verlaagd met een kwart procentpunt tot 3,5 procent. Het zal de tweede renteverlaging zijn van dit jaar.

Een lagere rente van de ECB maakt het voor banken goedkoper om geld te lenen bij de centrale bank. De banken zullen de rente voor het geld dat zij uitlenen aan consumenten, bedrijven en overheden daardoor verlagen. Ook de hypotheekrentes zullen dalen. Mensen met een variabele hypotheekrente en woningkopers die een hypotheek afsluiten zullen dat als eerste merken. Ook dalen de kosten voor bedrijven om investeringen te financieren. Sparen wordt daarentegen minder aantrekkelijk door lagere spaarrentes.

De centrale bank begon vanaf midden 2022 in een recordtempo de rente te verhogen tot een recordniveau van 4 procent, om de hoge inflatie te bestrijden. De inflatie is na het bereiken van een piek van bijna 11 procent in 2022 inmiddels flink afgekoeld en de ECB besloot in juni dit jaar voor het eerst sinds september 2019 de rente te verlagen. In juli hield de centrale bank een rentepauze om de verdere ontwikkelingen van de inflatie af te wachten.

Bij het vorige rentebesluit liet ECB-president Christine Lagarde weinig los over mogelijke toekomstige rentestappen. Ze verklaarde dat er per vergadering wordt gekeken naar de dan beschikbare economische gegevens om een besluit te nemen over de rente. Ook nu verwachten economen dat Lagarde geen duidelijke signalen zal geven over toekomstige rentestappen. Economen van ING verwachten wel dat de rente later dit jaar verder wordt verlaagd als reactie op de "verzwakkende economische vooruitzichten van de eurozone".

Meer uit Financieel

KLM stelt vluchten van en naar Dubai langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten van en naar Dubai uit tot en met 22 juni, maakte de luchtvaartmaatschappij woensdag bekend. Eerder was dit 14 juni.

22 minuten geleden
Prijs Brentolie stijgt naar hoogste niveau sinds juni 2022

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag tot het hoogste niveau gestegen sinds juni 2022. De prijs steeg met ruim 7 procent tot 119,50 dollar per vat.

37 minuten geleden
Ondernemingskamer behandelde meer zaken door nieuwe regeling

AMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer heeft vorig jaar meer zaken behandeld. De toename is een gevolg van een nieuwe regeling die de bevoegdheden van de Ondernemingskamer heeft vergroot.

59 minuten geleden
Universal Music wil na overnamepoging Ackman beurswaarde oppompen

HILVERSUM (ANP) - 's Werelds grootste muziekconcern, Universal Music Group (UMG), onderneemt actie om zijn beurswaarde op te krikken. Het bestuur wil onder andere de helft van zijn belang in streamingdienst Spotify verzilveren en aandeelhouders belonen met de opbrengst. Het bedrijf achter de platenlabels voor artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish kreeg eerder deze maand een ongevraagd overnamebod van de activistische belegger Bill Ackman. Met de aangekondigde ingreep lijkt het bedrijf die poging af te willen slaan.

1 uur geleden
Essent: gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend

DEN HAAG (ANP) - De financiƫle gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend en zullen de komende jaren naar verwachting leiden tot aanzienlijk hogere gasrekeningen voor huishoudens, waarschuwt Essent op basis van eigen onderzoek.

1 uur geleden
Warsh komt dichter bij opvolging van Powell als Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de kandidaat van president Donald Trump voor het voorzitterschap van de Federal Reserve, heeft een belangrijke procedurele horde genomen. Hij kreeg de steun van de Senaatscommissie voor Bankzaken, waarmee de weg vrijkomt voor zijn mogelijke opvolging van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell in de komende weken.

2 uur geleden
Philips verliest flink op roodgekleurde Amsterdamse aandelenbeurs

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips is woensdag flink lager geƫindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Een Amerikaanse concurrent van Philips maakte bekend "aanzienlijke stijgingen" in de kosten te zien en verwacht dat dit de rest van het jaar zo blijft. Het sentiment in Amsterdam was negatief met vooral rode cijfers.

2 uur geleden