Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB-president: waakzaam blijven ondanks afzwakkende inflatie

ECB-president: waakzaam blijven ondanks afzwakkende inflatie

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Centrale Bank (ECB) blijft waakzaam rond de prijsontwikkelingen ondanks de afzwakkende inflatie. Volgens ECB-president Christine Lagarde is het namelijk niet uitgesloten dat de consumentenprijzen weer harder kunnen gaan stijgen, bijvoorbeeld omdat de olieprijzen sterk stijgen door de onrust in het Midden-Oosten.

De ECB heeft onlangs voor het eerst een pauze genomen bij het verhogen van de rente en op de financiële markten wordt verwacht dat de centrale bank nu klaar is met renteverhogingen. Er wordt zelfs verwacht dat ergens in de loop van volgend jaar de rente verlaagd kan worden. Maar Lagarde verklaarde op een evenement georganiseerd door de Britse zakenkrant Financial Times dat er de "komende paar kwartalen" nog geen renteverlaging zal komen.

Als de energieprijzen voor een inflatieschok zorgen is het zelfs mogelijk dat de rente verder verhoogd gaat worden, aldus de ECB-voorzitter. De rente in de eurozone staat nu op het historisch hoge niveau van 4 procent. Dat zou volgens Lagarde moeten helpen om de inflatie terug te brengen naar de doelstelling van 2 procent. "Maar als er grote schokken zijn, afhankelijk van de aard van de schok, zullen we dat mogelijk moeten herzien", aldus Lagarde.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

6 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

6 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

8 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

9 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

10 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

10 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

10 uur geleden