ECB-president: waakzaam blijven ondanks afzwakkende inflatie
LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Centrale Bank (ECB) blijft waakzaam rond de prijsontwikkelingen ondanks de afzwakkende inflatie. Volgens ECB-president Christine Lagarde is het namelijk niet uitgesloten dat de consumentenprijzen weer harder kunnen gaan stijgen, bijvoorbeeld omdat de olieprijzen sterk stijgen door de onrust in het Midden-Oosten.
De ECB heeft onlangs voor het eerst een pauze genomen bij het verhogen van de rente en op de financiële markten wordt verwacht dat de centrale bank nu klaar is met renteverhogingen. Er wordt zelfs verwacht dat ergens in de loop van volgend jaar de rente verlaagd kan worden. Maar Lagarde verklaarde op een evenement georganiseerd door de Britse zakenkrant Financial Times dat er de "komende paar kwartalen" nog geen renteverlaging zal komen.
Als de energieprijzen voor een inflatieschok zorgen is het zelfs mogelijk dat de rente verder verhoogd gaat worden, aldus de ECB-voorzitter. De rente in de eurozone staat nu op het historisch hoge niveau van 4 procent. Dat zou volgens Lagarde moeten helpen om de inflatie terug te brengen naar de doelstelling van 2 procent. "Maar als er grote schokken zijn, afhankelijk van de aard van de schok, zullen we dat mogelijk moeten herzien", aldus Lagarde.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
3 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
6 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
20 uur geleden