ECB-president: waakzaam blijven ondanks afzwakkende inflatie
LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Centrale Bank (ECB) blijft waakzaam rond de prijsontwikkelingen ondanks de afzwakkende inflatie. Volgens ECB-president Christine Lagarde is het namelijk niet uitgesloten dat de consumentenprijzen weer harder kunnen gaan stijgen, bijvoorbeeld omdat de olieprijzen sterk stijgen door de onrust in het Midden-Oosten.
De ECB heeft onlangs voor het eerst een pauze genomen bij het verhogen van de rente en op de financiële markten wordt verwacht dat de centrale bank nu klaar is met renteverhogingen. Er wordt zelfs verwacht dat ergens in de loop van volgend jaar de rente verlaagd kan worden. Maar Lagarde verklaarde op een evenement georganiseerd door de Britse zakenkrant Financial Times dat er de "komende paar kwartalen" nog geen renteverlaging zal komen.
Als de energieprijzen voor een inflatieschok zorgen is het zelfs mogelijk dat de rente verder verhoogd gaat worden, aldus de ECB-voorzitter. De rente in de eurozone staat nu op het historisch hoge niveau van 4 procent. Dat zou volgens Lagarde moeten helpen om de inflatie terug te brengen naar de doelstelling van 2 procent. "Maar als er grote schokken zijn, afhankelijk van de aard van de schok, zullen we dat mogelijk moeten herzien", aldus Lagarde.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
52 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
3 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
7 uur geleden