ECB-president: waakzaam blijven ondanks afzwakkende inflatie
LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Centrale Bank (ECB) blijft waakzaam rond de prijsontwikkelingen ondanks de afzwakkende inflatie. Volgens ECB-president Christine Lagarde is het namelijk niet uitgesloten dat de consumentenprijzen weer harder kunnen gaan stijgen, bijvoorbeeld omdat de olieprijzen sterk stijgen door de onrust in het Midden-Oosten.
De ECB heeft onlangs voor het eerst een pauze genomen bij het verhogen van de rente en op de financiële markten wordt verwacht dat de centrale bank nu klaar is met renteverhogingen. Er wordt zelfs verwacht dat ergens in de loop van volgend jaar de rente verlaagd kan worden. Maar Lagarde verklaarde op een evenement georganiseerd door de Britse zakenkrant Financial Times dat er de "komende paar kwartalen" nog geen renteverlaging zal komen.
Als de energieprijzen voor een inflatieschok zorgen is het zelfs mogelijk dat de rente verder verhoogd gaat worden, aldus de ECB-voorzitter. De rente in de eurozone staat nu op het historisch hoge niveau van 4 procent. Dat zou volgens Lagarde moeten helpen om de inflatie terug te brengen naar de doelstelling van 2 procent. "Maar als er grote schokken zijn, afhankelijk van de aard van de schok, zullen we dat mogelijk moeten herzien", aldus Lagarde.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten, waarmee een eerdere plus uit handen werd gegeven. Die neergang kwam door een koersdaling van ASML. De chipmachinemaker leverde een flinke winst van eerder op de dag in, ondanks sterke cijfers en vooruitzichten. ASML eindigde uiteindelijk 1,9 procent in het rood. Bij opening steeg het aandeel nog ruim 7 procent.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.
5 uur geleden