ECB-president Lagarde verwacht meer renteverlagingen
VILNIUS (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal volgend jaar doorgaan met het verlagen van de rente nu de inflatie afzwakt richting de doelstelling van 2 procent. Dat zei ECB-president Christine Lagarde maandag in een toespraak bij de centrale bank van Litouwen. Vorige week kwam de ECB nog met de vierde renteverlaging van dit jaar om zo de kwakkelende economie van de eurozone te ondersteunen.
"We zijn er nog niet, maar we zijn dicht bij het bereiken van onze doelstellingen. Als de inkomende cijfers onze basislijn blijven bevestigen, dan is de reisrichting duidelijk en verwachten we de rente verder te verlagen", aldus Lagarde in Vilnius.
Het belangrijkste rentetarief in de eurozone ging vorige week opnieuw met een kwart procentpunt omlaag. De centrale bank in Frankfurt vergadert op 30 januari opnieuw en dan wordt weer een rentestap met een kwart procentpunt verwacht. Door een lagere rente dalen de kredietkosten voor huishoudens en bedrijven. Die gaan daardoor mogelijk meer uitgeven en investeren.
Toerisme
De ECB verlaagde vorige week donderdag ook de groeiverwachtingen voor de economie van het eurogebied. De Europese economie kampt met name met zwakte in de industrie, waaronder in de grote Duitse autosector waar duizenden banen verloren gaan.
Die zwakte werd maandag nog eens onderstreept in de maandelijkse inkoopmanagersindex voor de eurozone van marktonderzoeker S&P Global. Daaruit bleek dat de industriële bedrijvigheid in december opnieuw fors is gekrompen. Daar staat dan wel weer tegenover dat de dienstensector in het eurogebied, met bijvoorbeeld detailhandel en toerisme, deze maand is gegroeid, na een krimp in november.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
11 uur geleden