ECB-president Lagarde verwacht meer renteverlagingen
VILNIUS (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal volgend jaar doorgaan met het verlagen van de rente nu de inflatie afzwakt richting de doelstelling van 2 procent. Dat zei ECB-president Christine Lagarde maandag in een toespraak bij de centrale bank van Litouwen. Vorige week kwam de ECB nog met de vierde renteverlaging van dit jaar om zo de kwakkelende economie van de eurozone te ondersteunen.
"We zijn er nog niet, maar we zijn dicht bij het bereiken van onze doelstellingen. Als de inkomende cijfers onze basislijn blijven bevestigen, dan is de reisrichting duidelijk en verwachten we de rente verder te verlagen", aldus Lagarde in Vilnius.
Het belangrijkste rentetarief in de eurozone ging vorige week opnieuw met een kwart procentpunt omlaag. De centrale bank in Frankfurt vergadert op 30 januari opnieuw en dan wordt weer een rentestap met een kwart procentpunt verwacht. Door een lagere rente dalen de kredietkosten voor huishoudens en bedrijven. Die gaan daardoor mogelijk meer uitgeven en investeren.
Toerisme
De ECB verlaagde vorige week donderdag ook de groeiverwachtingen voor de economie van het eurogebied. De Europese economie kampt met name met zwakte in de industrie, waaronder in de grote Duitse autosector waar duizenden banen verloren gaan.
Die zwakte werd maandag nog eens onderstreept in de maandelijkse inkoopmanagersindex voor de eurozone van marktonderzoeker S&P Global. Daaruit bleek dat de industriƫle bedrijvigheid in december opnieuw fors is gekrompen. Daar staat dan wel weer tegenover dat de dienstensector in het eurogebied, met bijvoorbeeld detailhandel en toerisme, deze maand is gegroeid, na een krimp in november.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
6 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
7 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
9 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
21 uur geleden