ECB-president: Europa moet meer spierballen tonen in wereld
DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet meer zijn "spierballen laten zien" op het wereldtoneel. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Volgens haar realiseert Europa zich onvoldoende hoe krachtig het kan zijn.
Lagarde zei in een paneldiscussie dat de Europese Unie een enorme markt is, die voorwaarden voor handel en concurrentie in de wereld kan bepalen. Ook wees ze op een sterke gezamenlijke inkoopkracht van de EU en de omvangrijke financiële middelen in Europese pensioenfondsen die beter ingezet kunnen worden.
Volgens Lagarde bevindt Europa zich momenteel in een periode van tegenslag door de oorlog in Oekraïne en de negatieve gevolgen van het conflict voor de economie. Lagarde stelt dat Europa bij tegenslag juist opstaat en dat het continent verenigd is in diversiteit. Wel kan meer worden gedaan, bijvoorbeeld door minder op nationale eigenbelangen te letten en meer op gezamenlijke belangen, aldus de ECB-president.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
2 uur geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
2 uur geleden