Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB overwoog bij laatste rentebesluit ook kleinere verhoging

ECB overwoog bij laatste rentebesluit ook kleinere verhoging

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Enkele bestuurders van de Europese Centrale Bank waren in oktober voorstander van een kleinere verhoging van de rente in de eurozone. Dat blijkt uit de notulen van de laatste rentevergadering van de ECB. Het voorstel om de rente toch met 0,75 procentpunt te verhogen werd uiteindelijk gesteund door een ruime meerderheid van de beleidsmakers.

De bestuursleden die de voorkeur gaven aan een minder agressieve stap van 0,5 procentpunt wezen onder meer op de kwetsbare stemming op de markten en het toenemende risico op een recessie. Vanwege de aanhoudende hoge inflatie in de eurozone, die in oktober een nieuw record bereikte van 10,6 procent, werd besloten de rente opnieuw met 0,75 procentpunt te verhogen.

Volgens hoofdeconoom Carsten Brzeski van ING wijzen de notulen van de oktobervergadering op een groeiende bezorgdheid over een recessie, althans bij sommige bestuursleden, die de komende maanden zou kunnen leiden tot een pauze van de renteverhogingen.

Ook sturen meer beleidsmakers van de ECB de laatste tijd aan op een mogelijke kleinere rentestap bij de rentevergadering op 15 december. Het nieuwe inflatiecijfer van de eurozone over november, dat volgende week naar buiten komt, zal echter een nadrukkelijke rol spelen bij die beslissing.

Meer uit Financieel

Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciƫle scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

3 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

5 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

5 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

7 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciƫle scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

8 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

10 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

10 uur geleden