ECB onderzoekt of banken zijn voorbereid op impact energiecrisis
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank wil van de banken in de eurozone weten in hoeverre ze zijn voorbereid op de gevolgen van een verdere verslechtering van de energiecrisis in Europa. Zo heeft de toezichthouder aan bankdirecteuren gevraagd om te onderzoeken wat de impact op hun bedrijf zal zijn in het geval Rusland de gaskraan naar Europa volledig dichtdraait, zeiden ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
Volgens de ingewijden worden de antwoorden van de banken medio september verwacht en zullen aan het einde van de maand vervolggesprekken worden gevoerd. Een woordvoerder van de centrale bank wilde geen commentaar geven op het onderzoek.
De inspanningen van Europa om een volledige energiecrisis af te wenden werden deze maand belemmerd doordat Rusland de gaslevering via de belangrijke Nord Steam 1-pijpleiding naar de regio heeft stilgelegd. Rusland verweert zich daarmee tegen de sancties van het Westen tegen het land vanwege de invasie van Oekraïne.
Banken kunnen geconfronteerd worden met toenemende verliezen als de energiecrisis escaleert en het aantal wanbetalingen van bedrijven oploopt. De ECB heeft als toezichthouder op het bankwezen de taak om ervoor te zorgen dat de banken voldoende reserves hebben om dit soort klappen op te vangen. De banken worden daarom regelmatig getoetst met zogeheten stresstests om te kijken hoe ze ervoor staan en of ze voldoende buffers hebben.
Meer uit Financieel
ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.
30 minuten geledenDUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
4 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
6 uur geleden