ECB lijkt qua crisissteun weinig te veranderen
FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale bank (ECB) zal naar verwachting later op donderdag na afloop van zijn beleidsvergadering niet tornen aan de huidige lage renteniveau's. Ook zal er geen verandering van beleid worden aangekondigd om de coronacrisis in te dammen, zo is de gemiddelde verwachting van economen.
Nu regeringen het moeilijk hebben om overeenstemming te bereiken over gezamenlijke fiscale maatregelen, hebben de ECB en andere centrale banken aankoop van obligaties van kwetsbare landen opgevoerd. Daarmee is de bezorgdheid van investeerders over de kosten van het bestrijden van de pandemie iets weggenomen.
Alles bij elkaar heeft het beleid van de ECB en andere centrale banken, die honderden miljarden in de economieën pompen, voor enige rust op de financiële markten gezorgd. Sommige economen voorspellen dat de ECB wel meer zal doen om de crisis te doorstaan. Veel aandacht zal daarom uitgaan naar de toelichting van ECB-president Christine Lagarde.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
11 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
13 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
14 uur geleden