Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB-lid Schnabel: inflatie eurozone bereikt piek in november

ECB-lid Schnabel: inflatie eurozone bereikt piek in november

BERLIJN (ANP/RTR) - De hard oplopende inflatie in de eurozone zal in november het hoogtepunt bereiken. Dat zei de Duitse econoom Isabel Schnabel, die lid is van de raad van bestuur van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met de Duitse televisiezender ZDF. Het zou volgens de ECB-bestuurder dan ook te voorbarig zijn om de rentetarieven te verhogen, aangezien de stijging van het algemene prijspeil volgend jaar waarschijnlijk geleidelijk zal afnemen.

Schnabel verwacht dat de inflatie volgend jaar zal dalen richting de doelstelling van de centrale bank van 2 procent. De hoge mate van geldontwaarding wordt volgens haar momenteel veroorzaakt door de knelpunten in de toeleveringsketen en de hogere energieprijzen. Deze twee belangrijke prijsopdrijvende factoren zullen volgens de Duitse econoom in de loop van de tijd echter afvlakken.

"De meeste voorspellingen gaan er eigenlijk van uit dat de inflatie onder de 2 procent zal dalen, dus er zijn echt geen tekenen dat de prijsstijgingen uit de hand lopen. Als we dachten dat de inflatie permanent boven de 2 procent zou blijven liggen, zouden we zeker reageren. Op dit moment zien we daar echter geen aanwijzingen voor", aldus Schnabel.

In de afgelopen tijd hebben verschillende ECB-bestuurders al benadrukt dat de geldontwaarding in het eurogebied gedreven wordt door tijdelijke factoren en dat een vroegtijdige afbouw van de coronasteun de economie zou kunnen schade. ECB-president Christine Lagarde herhaalde vorige week nog dat ze geen verhoging van de rentetarieven verwacht in 2022.

Meer uit Financieel

Deels Nederlands ruimtewapen tegen ballistische raket in de maak

PARIJS (ANP) - De Nederlandse rakettenfabrikant Destinus werkt met vier andere bedrijven aan een wapen dat Ruslands snelste raketten al in de ruimte onschadelijk kan maken. De vijf hopen volgend jaar de eerste tests met de 'Bliksem EXO' te kunnen uitvoeren.

20 minuten geleden
IBM hard onderuit op Wall Street na waarschuwing

NEW YORK (ANP) - IBM ging dinsdag hard onderuit op de beurzen in New York. Het tech- en softwarebedrijf kwam met voorlopige resultaten over het tweede kwartaal, die lager uitvielen dan kenners hadden verwacht. Topman Arvind Krishna van IBM waarschuwde in een brief aan de aandeelhouders dat de omzet uit software en infrastructuur flink tekort is geschoten doordat klanten hun investeringsplannen hebben gewijzigd. Het aandeel kelderde 25 procent kort na de opening.

38 minuten geleden
Warren Buffett wil al zijn aandelen binnen 8 jaar verkopen

NEBRASKA (ANP/BLOOMBERG) - Warren Buffett gaat zijn jaarlijkse donaties van Berkshire Hathaway-aandelen aan liefdadigheidsinstellingen versnellen. De wereldberoemde Amerikaanse 'superbelegger' wil daarmee het volledige belang van het bedrijf binnen acht jaar verkopen.

1 uur geleden
Telers denken dat afspraken met kabinet helpen bij verduurzaming

DEN HAAG (ANP) - Het akkoord op hoofdlijnen over de afbouw van gewasbeschermingsmiddelen helpt telers hun gewassen verder te verduurzamen en biedt duidelijkheid voor de lange termijn. Dat zeggen vier organisaties uit de tuin- en akkerbouw na het ondertekenen van het convenant dinsdag. De directeur van BO Akkerbouw, André Hoogendijk, benadrukt in een gezamenlijke reactie dat belangrijke onderdelen nog wel verder uitgewerkt moeten worden om het succesvol te laten zijn.

1 uur geleden
EASA waarschuwt: vermijd luchtruim boven Golfregio tot 29 juli

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Europees Agentschap voor de Veiligheid van de Luchtvaart (EASA) heeft luchtvaartmaatschappijen dinsdag geadviseerd niet boven Bahrein, Koeweit, Qatar, de Verenigde Arabische Emiraten en de wateren van de Golf van Oman te vliegen. Het advies geldt tot woensdag 29 juli.

1 uur geleden
KLM blijft boven Saudi-Arabië vliegen na waarschuwing Houthi's

SCHIPHOL (ANP) - KLM blijft voorlopig boven Saudi-Arabië vliegen. Maandag vlogen twee vluchten van de luchtvaartmaatschappij van India naar Schiphol uit voorzorg een alternatieve route, na een waarschuwing van de Houthi's in Jemen om voorlopig niet door het Saudische luchtruim te vliegen.

1 uur geleden
Bedrijven beperkt in lozing koelwater door lage waterstand

WOERDEN (ANP) - Bedrijven ondervinden hinder van de lage waterstand, omdat ze koelwater niet meer mogen lozen. Dat ziet belangenbehartiger van zakelijke energie- en watergebruikers VEMW. Industriële bedrijven in de buurt van beken, kanalen en ondiepe plassen ervaren al problemen. Die bedrijven mogen minder restwarmte lozen en moeten daarvoor mogelijk de productie afschalen, legt Roy Tummers, directeur Water bij VEMW, uit.

2 uur geleden