Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB-kandidaat Elderson belooft meer vrouwen in top banken

ECB-kandidaat Elderson belooft meer vrouwen in top banken

BRUSSEL (ANP) - De Nederlander Frank Elderson zal zich als directielid van de Europese Centrale Bank (ECB) "sterk inzetten" voor een betere man-vrouwverhouding bij de bank in Frankfurt zelf en bij de nationale toezichtautoriteiten. Hij wil ook maatregelen treffen tegen banken die zich niet houden aan doelstellingen van gendergelijkheid en diversiteit, zei hij op een hoorzitting van het Europees Parlement. Dat heeft grote bezwaren tegen de benoeming van een man in de ECB-top.

Volgens Elderson heeft hij bij zijn huidige werkgever De Nederlandsche Bank al hard "geduwd" aan diversiteit en gendergelijkheid. Hij werd in oktober voorgedragen als opvolger van de Luxemburger Yves Mersch, wiens benoeming acht jaar geleden met maanden werd vertraagd omdat het parlement een vrouw wilde in de ECB-top. "U krijgt dit op uw dak", zei de Duitser Sven Giegold (Groenen) in de commissie economische en monetaire zaken. "U dreigt het slachtoffer te worden van een conflict tussen het parlement en de Europese regeringen."

Zowel de Eurogroep (ministers van Financiën van de eurolanden) als de ECB-directie zelf vindt Elderson de juiste kandidaat, maar de keuze bestond uit slechts twee personen, allebei man. Het ECB-bestuur bestaat nu uit een zeskoppige directie met, inclusief voorzitter Christine Lagarde, twee vrouwen plus de negentien centralebankpresidenten van de eurolanden, allemaal mannen.

Ambassadeur voor de gendergelijkheid

Europarlementariër Paul Tang (PvdA) zei dat het "natuurlijk niet over u gaat, maar over de procedure". "Het parlement vertrouwt niet dat er gendergelijkheid ontstaat." Volgens collega Caroline Nagtegaal (VVD) "twijfelt niemand aan uw capaciteiten" en kan Elderson "ambassadeur voor de gendergelijkheid worden".

Het parlement kan de benoeming per 15 december voor acht jaar niet tegenhouden en geeft alleen een niet-bindend advies. Daarover wordt dinsdag gestemd waarna het nog door het voltallige parlement moet worden goedgekeurd. Wel kan het parlement zich bemoeien met Eldersons toekomstige portefeuille.

Meer uit Financieel

VodafoneZiggo: meer mobiele abonnementen, minder internetklanten

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.

29 minuten geleden
Pensioenfondsen profiteren van stijgende beurskoersen

ROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.

50 minuten geleden
Cosmeticaconcern Estée Lauder schrapt nog eens 3000 banen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.

1 uur geleden
Verkoop tweedehands elektrische auto's verdubbelt bijna

BUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands elektrische auto's is in april opnieuw flink gestegen. De opmars van elektrische occasions, die brancheclub BOVAG in maart signaleerde, lijkt daarmee door te zetten. Volgens een woordvoerder laten consumenten zich in hun autokeuze mogelijk leiden door de sterk gestegen brandstofprijzen.

1 uur geleden
Spaargeld van veel mensen kan beter worden benut, zegt AFM

AMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.

3 uur geleden
Boeren merken eerste gevolgen van aanhoudende droogte

DEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.

3 uur geleden
Autoverkoop toch weer gezakt, mogelijk door onzekere economie

BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.

4 uur geleden