Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB houdt rente gelijk en vergroot opkoopprogramma

ECB houdt rente gelijk en vergroot opkoopprogramma

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt de rente zoals verwacht gelijk. Wel vergroot de centrale bank zijn opkoopprogramma om de economie van de eurozone, die getroffen wordt door de tweede coronagolf, te stimuleren.

Daar trekt de ECB nu 500 miljard euro extra voor uit, zodat de totale omvang van het opkoopprogramma op 1850 miljard euro uitkomt. Ook wordt de maximale duur van het opkoopprogramma verlengd tot zeker maart 2022. De ECB zegt nieuwe aankopen te blijven doen totdat het oordeelt dat de coronacrisis ten einde is. Het al bestede geld wordt tot zeker eind 2023 opnieuw in de economie gestoken als obligaties worden afbetaald.

Verder verlengde de ECB een programma waarbij banken tegen zeer gunstige tarieven geld kunnen lenen bij de centrale bank. Banken kunnen bovendien meer geld tegen die voorwaarden lenen.

Onzekerheid

Volgens de ECB blijft de onzekerheid voor de economie door het coronavirus hoog. Ook de timing van en het tempo waarin gevaccineerd kan worden dragen bij aan die onzekerheid.

De centrale bank wil ervoor zorgen dat er krediet beschikbaar blijft voor alle sectoren van de economie. Daarmee moet de economische activiteit op peil blijven, maar ook de prijsstabiliteit.

Meer uit Financieel

Noodlijdend Ebusco krijgt financiële injectie van 12 miljoen euro

DEURNE (ANP) - De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen Ebusco krijgt een nieuwe geldinjectie van 12 miljoen euro van aandeelhouders. "De investeerders, die allemaal bestaande aandeelhouders van Ebusco zijn, hebben toegezegd in totaal 240 miljoen nieuwe gewone aandelen te kopen tegen een uitgifteprijs van 0,05 euro per aandeel", meldt het bedrijf.

1 uur geleden
Ahold Delhaize stijgt op Damrak ondanks omzetalarm na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Die aanval leidde tot grote verstoringen bij Albert Heijn en andere winkelketens van het Belgisch-Nederlandse concern.

1 uur geleden
Farmaceut Novo verhoogt verwachtingen door vraag naar afslankpil

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar verhoogd, mede door de vraag naar zijn afslankpil. De vraag naar Wegovy in de Verenigde Staten neemt toe en daarnaast wordt de afslankpil in steeds meer landen op de markt gebracht.

1 uur geleden
Koersverliezen in AI-sector Azië na zege Democraten in VS

TOKIO (ANP) - Op de Aziatische beurzen stonden de AI-gerelateerde aandelen onder druk na de verkiezingszege van de Democraten in de Verenigde Staten. De Democraten stevenen af op een forse overwinning in de Amerikaanse midterms en lijken zowel een meerderheid in de Senaat als het Huis van Afgevaardigden te krijgen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.

2 uur geleden
Ahold Delhaize geeft omzet- en winstwaarschuwing na cyberaanval

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, verwacht dat de omzet in het vierde kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Het bedrijfsresultaat valt hierdoor tussen de 75 miljoen en 100 miljoen euro lager uit, maakte het concern woensdag bekend.

2 uur geleden
Inflatie stijgt verder tot 3,7 procent in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in oktober 3,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen, na de stijging tot 3,4 procent in september. Boodschappen werden opnieuw iets goedkoper vergeleken met een jaar geleden, maar energie en motorbrandstoffen werden opnieuw duurder.

3 uur geleden
Moederbedrijf Booking.com ziet reisvraag afzwakken door onrust

NORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft minder omzet en winst geboekt in het afgelopen kwartaal. De vraag naar reizen zwakte volgens het reisbedrijf tegen het einde van het afgelopen kwartaal wat af. Dat kwam volgens Booking Holdings onder andere door onrust in enkele Europese steden, zoals in Parijs en door het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.

11 uur geleden