ECB houdt rekening met langer hogere inflatie
FRANKFURT (ANP) - Hoewel het waarschijnlijk is dat de inflatie dit jaar weer afneemt, kan niet uitgesloten worden dat de geldontwaarding langer hoog blijft. Die mogelijkheid benoemden de beleidsbepalers van de Europese Centrale Bank (ECB) tijdens hun laatste beleidsvergadering halverwege december, zo valt uit de notulen op te maken.
Tegelijkertijd gaven de centrale bankiers aan dat er risico's kleven aan het te laag inschatten van de inflatie. Als de verwachtingen steeds naar boven moeten worden bijgesteld is dat slecht voor het vertrouwen van het publiek in de ECB. Andersom, als de inflatieverwachtingen dus omlaag moeten worden aangepast, geldt dat minder omdat consumenten meer last hebben van hogere prijzen.
Verder gaat het goed met het herstel van de economie, maar is die nog wel kwetsbaar. Daarom moet er ook niet te snel worden gestopt met de opkoopprogramma's om de economie te ondersteunen. Het coronasteunpakket wordt wel afgebouwd, maar de beleidsbepalers willen dat er geen einddatum komt voor het eerdere opkoopprogramma dat na de financiële crisis werd opgetuigd. Ondanks het gebrek aan een einddatum moet "vermeden worden" dat het beeld ontstaat dat de ECB aan dit steunpakket vastit.
Hoofdeconoom Philip Lane riep het bestuur van de ECB verder op de wisselwerking tussen monetair beleid en financiële stabiliteit twee keer per jaar te bekijken. Dat is nodig omdat er momenteel veel onzekerheid is over de economische ontwikkelingen door het verloop van de coronapandemie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
3 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
6 uur geleden