Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB heeft meer zorgen over economische groei

ECB heeft meer zorgen over economische groei

LJUBLJANA (ANP) - De zorgen over zwakke economische groei in de eurolanden zijn toegenomen bij de Europese Centrale Bank, Dat komt naar voren uit de toelichting op het nieuwe rentebesluit. De centrale bank voor de eurozone verlaagde de rentetarieven voor de derde keer dit jaar. In een persconferentie zei ECB-president Christine Lagarde dat de economische activiteit "wat zwakker was dan verwacht".

Voor de ECB is een zwakkere economische groei een zorg "voor zover dat van invloed is op de inflatie", legde Lagarde uit. Wat de centrale bank betreft moet de inflatie nog blijvend omlaag naar de doelstelling van 2 procent, maar een te zwakke economische groei kan ook zorgen voor te zwakke prijsstijgingen.

Volgens de centralebankpresident wijzen kwakkelende investeringen en uitgaven van consumenten op zwakte. Ook het vertrouwen in de economie is zwak. Daarmee zijn er vooral risico's dat de economische groei laag blijft. Maar meermaals benadrukte Lagarde tegenover journalisten dat ze geen recessie verwacht in de eurozone.

Restrictief

Kort na het vorige besluit over de rentes in september, toen de ECB ze ook met een kwart procentpunt verlaagde, was de algehele verwachting nog dat de centrale bank ze bij de oktobervergadering onveranderd zou houden. Dat het beeld snel veranderde, kwam doordat de economie sneller afzwakte dan eerder verwacht.

Maar tegelijkertijd benadrukte Lagarde dat de rentes op dit moment nog "restrictief" zijn, wat betekent dat ze in principe de economische groei en kredietverstrekking remmen om de inflatie te temperen. Onlangs daalde de inflatie weliswaar tot onder de doelstelling, maar de komende maanden zal die volgens de beleidsmakers weer stijgen. Lagarde zei ook dat de ECB in de aanloop naar het volgende rentebesluit alle binnenkomende informatie over de economie bestudeert en zich nog niet vastpint op een van de mogelijke besluiten over de leenkosten.

Meer uit Financieel

Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

3 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

4 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

5 uur geleden
IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

6 uur geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

7 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

8 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

11 uur geleden