Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB heeft meer zorgen over economische groei

ECB heeft meer zorgen over economische groei

LJUBLJANA (ANP) - De zorgen over zwakke economische groei in de eurolanden zijn toegenomen bij de Europese Centrale Bank, Dat komt naar voren uit de toelichting op het nieuwe rentebesluit. De centrale bank voor de eurozone verlaagde de rentetarieven voor de derde keer dit jaar. In een persconferentie zei ECB-president Christine Lagarde dat de economische activiteit "wat zwakker was dan verwacht".

Voor de ECB is een zwakkere economische groei een zorg "voor zover dat van invloed is op de inflatie", legde Lagarde uit. Wat de centrale bank betreft moet de inflatie nog blijvend omlaag naar de doelstelling van 2 procent, maar een te zwakke economische groei kan ook zorgen voor te zwakke prijsstijgingen.

Volgens de centralebankpresident wijzen kwakkelende investeringen en uitgaven van consumenten op zwakte. Ook het vertrouwen in de economie is zwak. Daarmee zijn er vooral risico's dat de economische groei laag blijft. Maar meermaals benadrukte Lagarde tegenover journalisten dat ze geen recessie verwacht in de eurozone.

Restrictief

Kort na het vorige besluit over de rentes in september, toen de ECB ze ook met een kwart procentpunt verlaagde, was de algehele verwachting nog dat de centrale bank ze bij de oktobervergadering onveranderd zou houden. Dat het beeld snel veranderde, kwam doordat de economie sneller afzwakte dan eerder verwacht.

Maar tegelijkertijd benadrukte Lagarde dat de rentes op dit moment nog "restrictief" zijn, wat betekent dat ze in principe de economische groei en kredietverstrekking remmen om de inflatie te temperen. Onlangs daalde de inflatie weliswaar tot onder de doelstelling, maar de komende maanden zal die volgens de beleidsmakers weer stijgen. Lagarde zei ook dat de ECB in de aanloop naar het volgende rentebesluit alle binnenkomende informatie over de economie bestudeert en zich nog niet vastpint op een van de mogelijke besluiten over de leenkosten.

Meer uit Financieel

Europese Commissie 'klaar' voor handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is "klaar om een deal te sluiten" met de VS, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Er wordt goede vooruitgang geboekt en de gesprekken gaan de goede kant op", voegde hij daaraan toe. De Europese Commissie wil op 9 juli een handelsdeal met de VS sluiten. Dat is de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesteld.

30 minuten geleden
Haven Rotterdam luidt dinsdag Nationaal Industrie Alarm

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam laat dinsdag het Nationaal Industrie Alarm afgaan om aandacht te vragen voor de problemen waarmee de industrie in de haven kampt. Daarbij wordt op verschillende plekken getoeterd door trucks, gaan alarmsignalen af en worden scheepsbellen geluid.

1 uur geleden
Tata Steel: CO2-uitstoot met 5 megaton omlaag door verduurzaming

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland zegt dat de CO2-uitstoot van de staalfabriek in IJmuiden vanaf 2030 jaarlijks met 5 megaton wordt verlaagd door duurzamere productie. Dat is een vermindering van 40 procent vergeleken met het huidige niveau. Dat staat in het Milieu Effect Rapport dat Tata Steel heeft ingediend bij de provincie Noord-Holland en op de eigen website is gepubliceerd.

3 uur geleden
Staking distributiecentra raakt AH-winkels Rotterdam en Den Haag

ZAANDAM (ANP) - De staking door uitzendkrachten bij twee distributiecentra van Albert Heijn raakt de winkels van het supermarktconcern in de regio Rotterdam en Den Haag. Dat meldt een woordvoerster van het supermarktconcern. De uitzendkrachten voeren sinds vorige week actie bij distributiecentra in Geldermalsen en Pijnacker omdat ze een goede eigen cao willen.

3 uur geleden
ING schrapt 230 banen bij tak voor grote zakelijke klanten

AMSTERDAM (ANP) - ING schrapt ongeveer 230 banen bij zijn tak voor grote zakelijke klanten. Het concern zegt dat de ingreep nodig is om zijn personeelsbestand "in evenwicht te brengen voor toekomstige groei". Volgens ING kampt de bank onder meer met tegenvallende inkomsten en verhevigde concurrentie, waardoor de kosten meer op de organisatie drukken.

4 uur geleden
Weinig beweging op Damrak ondanks recordstanden op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet maandag weinig beweging zien, na de stevige koerswinst op vrijdag. Beleggers deden het rustig aan ondanks de positieve stemming op Wall Street, waar de belangrijke S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq nieuwe recordstanden bereikten door optimisme aan het handelsfront. Zo bevestigde China vrijdag dat een voorlopige handelsdeal met de Verenigde Staten rond is. Ook zei handelsminister Howard Lutnick dat Washington op het punt staat overeenkomsten te sluiten met andere grote handelspartners.

5 uur geleden
Noors pensioenfonds doet defensiebedrijven in ban om Gaza

OSLO (ANP/AFP) - Het grootste pensioenfonds van Noorwegen KLP doet de defensiebedrijven Oshkosh uit de Verenigde Staten en het Duitse Thyssenkrupp in de ban omdat ze wapens en militaire apparatuur verkopen aan het Israƫlische leger voor inzet in de oorlog in Gaza. De aandelenbelangen die KLP had in de twee ondernemingen zijn daarom verkocht.

5 uur geleden