Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB heeft geen haast met verdere renteverlaging, zegt Lagarde

ECB heeft geen haast met verdere renteverlaging, zegt Lagarde

SINTRA (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft meer tijd nodig om te concluderen dat de inflatie goed op weg is naar de beoogde 2 procent. Gunstige economische ontwikkelingen wijzen erop dat nieuwe renteverlagingen niet dringend zijn, zei ECB-president Christine Lagarde tijdens een ECB-forum in het Portugese Sintra.

De ECB heeft de rentetarieven in juni voor het eerst sinds 2019 verlaagd. Daartoe besloot de centrale bank omdat de inflatie in het eurogebied flink was afgenomen. Lagarde hield toen al een slag om de arm en was terughoudend over verdere stappen. Het argument daarbij was dat de vooruitzichten veel te onzeker waren om op korte termijn een tweede verlaging door te voeren.

"Het zal enige tijd duren voordat we voldoende gegevens hebben verzameld om er zeker van te zijn dat het risico op een inflatie boven de doelstelling voorbij is", zei ze maandag. "De sterke arbeidsmarkt betekent dat we de tijd kunnen nemen om nieuwe informatie te verzamelen."

Franse verkiezingen

De opmerkingen van Lagarde suggereren dat de ECB de rentetarieven onveranderd laat als de centrale bank later deze maand bijeenkomt. Beleggers kijken sinds de eerste renteverlaging in juni uit naar uitspraken van Lagarde om een indicatie te krijgen van hoe snel de tarieven omlaaggaan.

In haar toespraak wordt de politieke situatie in haar thuisland Frankrijk niet genoemd en wordt ook niet duidelijk welke koers de ECB precies volgt. Lagarde herhaalde dat ze beslissingen neemt zodra er cijfers binnenkomen. Het is niet duidelijk of de politieke commotie in Frankrijk het monetair beleid beïnvloedt. Vorige maand riep president Emmanuel Macron parlementsverkiezingen uit in het land en zondag werd bekend dat de radicaal-rechtse partij van Marine Le Pen de eerste ronde daarvan gewonnen heeft.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

4 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

6 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

6 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

9 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

10 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

19 uur geleden