Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB gaat banken testen op verdediging tegen cyberaanval

ECB gaat banken testen op verdediging tegen cyberaanval

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) gaat volgend jaar testen hoe goed banken zich kunnen verdedigen tegen een cyberaanval. Volgens de centrale bank is het risico doelwit te zijn van hackaanvallen toegenomen sinds de coronapandemie omdat veel werknemers in korte tijd thuis gingen werken. Dit leidde tot hogere beveiligingsrisico's.

Daarnaast zouden Russische hackers hebben gezorgd voor meer cyberaanvallen. In een Litouwse krant zei Andrea Enria, die bij de ECB gaat over bankentoezicht, dat het aantal cyberaanvallen "significant is gestegen sinds de oorlog in Oekraïne". Een specifieke bron kan hij niet aanwijzen.

Volgens Enria is de test bedoeld om te onderzoeken "hoe banken reageren op en herstellen van een succesvolle cyberaanval". Dit wordt de eerste keer dat de ECB zo'n test uitvoert. Halverwege volgend jaar verwacht hij de resultaten.

Afgelopen december kwam de ECB met een onderzoek naar hackaanvallen bij grote banken in landen die de euro gebruiken als betaalmiddel. Ongeveer de helft van de 115 banken zei in 2021 doelwit te zijn geweest van een succesvolle cyberaanval. In november meldde het Europees Parlement te zijn getroffen door een aanval die werd opgeëist door "een pro-Kremlin-groep".

Meer uit Financieel

Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

41 minuten geleden
Politico: EU zet Rusland op zwarte lijst van witwaslanden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.

1 uur geleden
Brussel maakt plan voor onafhankelijkheid Chinese grondstoffen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.

1 uur geleden
Magnum denkt dat totale ijsmarkt groeit naar 90 miljard in 2029

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

1 uur geleden
Studie over economische klimaatschade ingetrokken wegens fouten

POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.

3 uur geleden
Mobiele storing bij telecomaanbieder Odido

DEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.

5 uur geleden
Hof: oud-ING-topman Hamers niet verder strafrechtelijk vervolgd

DEN HAAG (ANP) - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank. Het gerechtshof Den Haag heeft woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de oud-ING-baas niet verder te vervolgen toegewezen.

5 uur geleden